Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Atlas anatomii palpacyjnej Zobacz większe

Atlas anatomii palpacyjnej 2017

9788320035339

Nowy produkt

Badanie manualne powłok. Szyja, tułów, kończyna górna, kończyna dolna
Wydanie: Warszawa, III uaktualnione i rozszerzone, 2017
Copyright: 2017
Autor: Serge Tixa
Tłumacz: Bogusław Solecki
Wydawca: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Typ oprawy: miękka
Język wydania: polski
ISBN: 9788320053555
EAN: 9788320053555
Liczba stron: 536
Wymiary: 20.5x28.5cm
Waga: 1.45kg

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

186,75 zł brutto

-25%

249,00 zł brutto

Więcej informacji

Atlas anatomii palpacyjnej
Trzecie, uaktualnione i rozszerzone wydanie atlasu, w którym przedstawiono metodę manualnego wyszukiwania poszczególnych struktur anatomicznych: kości, ścięgien, mięśni, naczyń i nerwów. Prezentacja metody została wsparta bogatym materiałem ilustracyjnym, co sprawia, że książka jest bardzo konkretną i precyzyjną pomocą diagnostyczną oraz terapeutyczną.

W obecnym wydaniu:

• Nowe techniki badania palpacyjnego, doskonale opisane i zilustrowane fotografiami (ok. 900 fotografii).

• Nowe schematy preparatów anatomicznych (ponad 130) – utrwalają materiał instruktażowy, pokazując lokalizację omawianego mięśnia, jego relacje z mięśniami sąsiednimi, wizualizując przyczepy początkowe i końcowe. W podobny sposób ilustrowane są struktury kostne, stawowe, nerwy i naczynia krwionośne.

• Informacje o funkcji mięśni. Na każdej stronie zawierającej opis mięśnia lub grupy mięśniowej, z myślą o ułatwieniu pracy adeptom anatomii palpacyjnej, pojawia się informacja dotycząca działania mięśnia.

• Opis pni nerwowych i odchodzących z nich gałęzi, który ma za zadanie pogłębić znajomość anatomii palpacyjnej. Kilka przykładów z anatomii klinicznej, ściśle skorelowanych z anatomią palpacyjną, pokazuje, jak ważny jest to temat w kontekście diagnostycznym.

Terminy anatomiczne są podane zgodnie z obowiązującą nomenklaturą.

Atlas jest jednocześnie podręcznikiem i zbiorem praktycznych ćwiczeń, a jego adresatami są zarówno studenci, jak i praktykujący specjaliści z dziedziny osteopatii, kinezyterapii, fizjoterapii, ergoterapii oraz medycyny manualnej.

30 innych produktów w tej samej kategorii: