Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Depresja wieku podeszłego Zobacz większe

Depresja wieku podeszłego

9788320039047

Nowy produkt

Dziedzina: Geriatria, Psychiatria
Autorzy:Jill Manthorpe, Steve Iliffe
Wydawnictwo:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Copyright: 2010
Tłumaczenie z języka: angielski
Stron: 192
ISBN:9788320039047
Wydanie: 1
Oprawa: miękka
Format: A5

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

30,71 zł brutto

-25%

40,95 zł brutto

Więcej informacji

Depresja obok otępienia jest najczęstszym schorzeniem psychicznym wieku podeszłego. Często przyjmuje maski somatyczne, bo osoby starsze rzadziej uskarżają się na smutek, częściej na rozmaite bóle, zaparcia i zmęczenie. Ponadto objawy depresji w wieku podeszłym, takie jak problemy z pamięcią, zaburzenia uwagi, zobojętnienie i utrata energii są interpretowane jako starzenie się. Trudności w diagnozowaniu wynikają też z tego, że oba zaburzenia - depresja i demencja - często występują jednocześnie. 
Autorzy przedstawiają i analizują model umożliwiający rozwój sieci osób i instytucji, które zająć się powinny profilaktyką zaburzeń psychicznych, co z kolei przyczyni się do ich łatwiejszego rozpoznawania i leczenia.
Książka łączy w sobie cechy poradnika dla opiekuna z podstawowymi informacjami przeznaczonymi dla terapeuty (lekarza POZ, psychologa, pracownika socjalnego). Jest całościowym opracowaniem problemów depresji w starszym wieku. Otrzymała w 2006 roku nagrodę Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego za najlepszą pozycję dotyczącą opieki nad osobami w wieku starszym.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: