Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Farmakologia ogólna i kliniczna Zobacz większe

Farmakologia ogólna i kliniczna Tom 1-2 Bertram G. Katzung

CZEL:9788375631180

Nowy produkt

Autor: Pod redakcją: Bertram G. Katzung, Susan B. Masters, Anthony J. Trezor
Redakcja naukowa wydania polskiego: Włodzimierz Buczko
Wydanie: 2012r
ISBN: Komplet: 9788375631180
Stron: Tom I - 672, Tom II - 720
Format: A4
Oprawa: twarda

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

178,49 zł brutto

-17,51 zł

196,00 zł brutto

Więcej informacji

Najbardziej aktualny, kompletny, nowoczesny i ceniony na świecie podręcznik z zakresu farmakologii.

Jest to pierwsze polskie tłumaczenie tego światowego bestsellera (na podstawie 12 wydania oryginalnego). Ze względu na bardzo rozległy zakres wiedzy podręcznik został podzielony na dwa tomy. Pierwszy z nich, jak na dobry podręcznik przystało, rozpoczyna wprowadzenie do zagadnienia – podstawy farmakologii klinicznej. W kolejnych rozdziałach omówiono mechanizmy działania leków na autonomiczny i ośrodkowy układ nerwowy, leki wpływające na układ sercowo-naczyniowy oraz na funkcje nerek. W tomie drugim zaprezentowano i omówiono działanie leków endokrynologicznych, chemioterapeutyki (ze szczególnym uwzględnieniem chemioterapii nowotworów), leki wpływające na krew i procesy zapalne oraz podstawy toksykologii.

  
Istotnym wyróżnikiem tej publikacji wśród innych o podobnej tematyce, są opisy przypadków zamieszczone na początku każdego rozdziału, natomiast na jego końcu znajdują się pytania do nich. W większości rozdziałów zamieszczone są tabele podsumowujące prezentowane leki i efekty ich stosowania. Ponad 300 ilustracji prezentujących sposoby działania leków pozwalają lepiej zrozumieć ważne kwestie.
 
 
Ukazanie się na rynku księgarskim polskiego tłumaczenia podręcznika Bertrama G. Katzunga "Farmakologia ogólna i kliniczna" będzie z pewnością wydarzeniem wielkiej wagi nie tylko ze względu na osobę Autora, ale przede wszystkim na uniwersalność podręcznika łączącego wiedzę teoretyczną z praktyką kliniczną. 
 
Prof. dr hab. n. med.  Marian Wielosz
(Fragment recenzji)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

19 innych produktów w tej samej kategorii: