Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Ilustrowany atlas terapii manualnej Tom I Wolf Zobacz większe

Ilustrowany atlas terapii manualnej Tom I Wolf

9788360418857

Nowy produkt

Rok wydania 2011
Format 260 mm x 220 mm
Autor Udo Wolf
Redaktor wydania polskiego dr n. med. Andrzej Sadowski
Wydanie 1
Liczba stron 456
Liczba ilustracji 1600
ISBN 9788360418857
Oprawa Twarda

 

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

122,40 zł brutto

-20%

153,00 zł brutto

Więcej informacji

Autor to dyplomowany fizjoterapeuta i kierownik oddziału fizjoterapii Kliniki Uniwersyteckiej w Marburgu. Jest instruktorem medycyny manualnej według koncepcji Evjenta-Kaltenborna, ma wieloletnie doświadczenie w jej nauczaniu i doskonaleniu zawodowym na wyższej uczelni. Opublikował wiele artykułów i książek z tej dziedziny. Ten wartościowy atlas może stać się poradnikiem dla wszystkich uczących się terapii manualnej, ale również dla praktykujących fizjoterapeutów, którzy dzięki niemu utrwalą swoją wiedzę z zakresu stosowanych technik.

  • Podręcznik przydatny w praktyce

Wszystkie podstawowe techniki terapii manualnej każdego obszaru ciała przedstawione są opisowo i na rycinach. W tomie I znajduje się dodatkowo rozdział wprowadzający, który przedstawia wiadomości teoretyczne usystematyzowane pod kątem pytań badawczych i celów leczenia.

  • O wybitnej wartości dydaktycznej

W podręczniku przedstawiono podstawy badania i schematy leczenia, uporządkowane według okolic ciała oraz ukierunkowane na określony problem. Diagramy obrazkowe ułatwiają interpretację wyników, opracowanie schematu leczenia i właściwy wybór odpowiednich technik, niezbędnych do prowadzenia leczenia.

  • Przejrzystym i zrozumiałym układzie

Jedyne w swoim rodzaju ilustracje i przejrzyste diagramy ukazują przebieg leczenia krok po kroku. Przebieg pojedynczych ruchów przedstawiono za pomocą strzałek. Zwarte teksty objaśniają sposób postępowania, a dodatkowe uwagi zawierają wskazówki co do stosowania odpowiednich technik lub zalecenia kliniczne dotyczące dolegliwości. Oznaczenia w górnym rogu strony umożliwiają szybką i łatwą orientację. Techniki manipulacji zostały opisane w sposób zrozumiały i wyczerpujący.

Tom I obejmuje: okolicę kręgosłupa szyjnego, staw skroniowo-żuchwowy, bark, łokieć i rękę. 
W tomie II opisane zostały: okolice klatki piersiowej, kręgosłupa lędźwiowego, miednicy, bioder, kolana i stopy.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: