Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Interesujące przypadki neurologiczne Zobacz większe

Interesujące przypadki neurologiczne

9788320039689

Nowy produkt

Seria wydawnicza:INTERESUJĄCE PRZYPADKI
Redaktor naukowy:Eugene Toy, Ericka Simpson, Milvia Pleitez
Wydawnictwo:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Redaktor naukowy tłumaczenia: Adam Stępień
Tłumaczenie z języka: angielski
Stron: 462
ISBN:9788320039689
Rok wydania: 2011
Wydanie: 1
Oprawa: miękka
Format: B5

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

104,25 zł brutto

-25%

139,00 zł brutto

Więcej informacji

Autorzy przedstawili 53 przypadki neurologiczne, będące kolekcją przypadków klinicznych przydatnych do nauki istotnego dla neurologii postępowania diagnostycznego i terapeutycznego.
Każdy przypadek jest tak pomyślany, aby przypominał kontakt z realnym pacjentem - zawiera pytania otwarte. Zagadnienia są ułożone w kolejności od prostszych do coraz trudniejszych: streszczenie opisu przypadku, podstawowe odpowiedzi, analiza przypadku, podejście kliniczne do tematu, końcowy test podsumowujący w celu utrwalenia i uwydatnienia informacji oraz lista pozycji polecanych do dalszego czytania.
Książkę tę cechuje uniwersalność: pozwala ona na szybkie przejrzenie opisu i wybór właściwych odpowiedzi, ewentualnie na dokładne przestudiowanie objaśnień.
Omawiane są: charakterystyczne objawy, wyniki badań, różnicowanie z innymi chorobami, a także sposoby leczenia. Opis przypadku kończy się pytaniami dotyczącymi omawianej tematyki; podana jest też właściwa odpowiedź z komentarzem.
Publikacja powstała z myślą o studentach medycyny i lekarzach. Praktyczne wskazówki w niej zawarte będą przydatne zarówno dla młodych, jak i doświadczonych neurologów, a także dla lekarzy ogólnych, którzy w związku ze starzeniem się społeczeństwa na co dzień spotykają się w swojej praktyce z zaburzeniami neurologicznymi.

30 innych produktów w tej samej kategorii: