Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! LICZY SIĘ ZESPÓŁ. LOUIS VAN GAAL. BIOGRAFIA TRENERA REPREZENTACJI HOLANDII I MANCHESTERU UNITED Zobacz większe

LICZY SIĘ ZESPÓŁ. LOUIS VAN GAAL. BIOGRAFIA TRENERA REPREZENTACJI HOLANDII I MANCHESTERU UNITED

GALA:978-83-7579-379-6

Nowy produkt

MAARTEN MEIJER 

PIERWSZA WNIKLIWA I BARDZO PRAWDZIWA BIOGRAFIA NOWEGO MENEDŻERA MANCHESTERU UNITED!

Liczba stron 272
Format 158 x 240
Oprawa miękka, ze skrzydełkami
ISBN 978-83-7579-379-6
Data wydania 10.02.2015r.

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

22,70 zł brutto

-43.1%

39,90 zł brutto

Więcej informacji

Maarten Meijer jest autorem książek o Louisie van Gaalu, Guusie Hiddinku oraz Dicku Advocaacie. Ukończył filozofię, obronił doktorat z literatury rosyjskiej. Pracował w Nowym Jorku i Moskwie.
    W 2000 roku osiedlił się z rodziną w Korei Południowej, gdzie nadal mieszka ze swoją żoną i czwórką dzieci, wykładając na co dzień filozofię.

Media czasem piszą, że jestem dyktatorem. Nie, nie jestem. Moje zasady nie ograniczają. Można korzystać z nich, zachowując własną indywidualność. Nikomu niczego nie narzucam. Obserwuję i proponuję rozwiązania. Nikt nie może robić tego, co mu się podoba.                                    
Louis van Gaal     


Żadnych wybryków, po prostu wykonywanie zadań. Pozwalanie na dyskusję prowadzi do chaosu. Tylko ja jestem liderem. Nie chcę, aby zabrzmiało to nieskromnie, ale dzięki temu sprawy rozwiązują się w sposób naturalny.
Louis van Gaal

Kim jest Louis Van Gaal? Dyktatorem, wizjonerem, jednym z najlepszych trenerów w historii europejskiej piłki nożnej, a może po prostu szaleńcem? Gdziekolwiek się pojawił, od razu pokazywał, że musi mieć nad wszystkim kontrolę. Niczego nie pozostawiał przypadkowi. Wyznawał zasadę „totalnego futbolu”, zafascynowany sprzecznością tkwiącą w idei poświęcania interesu wybitnych jednostek dla wspólnego wysiłku. Zawsze bardziej wierzył w sukces zespołu niż w zwycięstwo indywidualności. Miał dokładny plan i drużynę, która chciała w pełni realizować jego zamierzenia. 
        W 1995 roku Van Gaal doprowadził młodą drużynę Ajaksu Amsterdam do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Po mistrzowskie tytuły sięgnął także z drużynami FC Barcelona, AZ Alkmaar i Bayern Monachium. Dwukrotnie prowadził kadrę Holandii, a jego największym sukcesem w pracy z reprezentacją „Oranje” było zajęcie trzeciego miejsca na brazylijskim mundialu. Podpisując trzyletni kontrakt z Manchesterem United, w maju 2014 roku Van Gaal powrócił do pracy klubowej i stanął tym samym przed trudnym zadaniem przywrócenia chwały, jaką cieszył się ten zasłużony angielski klub za panowania Sir Alexa Fergusona. 
        Holenderski komentator sportowy Maarten Meijer stworzył wnikliwe studium psychologiczne Louisa Van Gaala. Na kartach książki poznajemy różne oblicza szkoleniowca, towarzysząc mu od najmłodszych lat aż po czasy największych triumfów sportowych. To opowieść o człowieku, który nigdy nie odpuszcza.

 

Liczy się zespół to rzetelenie napisana biografia, przedstawiająca kwintesencję trenerskiej filozofii Louisa van Gaala. Autor przybliża złożoną osobowość Holendra, udowadniając, że choć bywa ona przyczyną konfliktów, równie często jest podstawą wielkich sukcesów. Kto chciałby się dowiedzieć, w jaki sposób trener nazywany Żelaznym Tulipanem zarządzał renomowanymi drużynami: FC Barceloną, Bayernem Monachium czy, jak teraz Manchesterem United, koniecznie powinien przeczytać tę książkę.
Piotr Stokłosa, blog Książki sportowe


Lois van Gaal nie jest zwyczajnym trenerem. Znajduje się w elitarnym gronie zwycięzców Ligi Mistrzów i jest jedną z najważniejszych osobowości europejskiego futbolu. Biografia Holendra, dziś pracującego nad odbudową Manchesteru United, to historia człowieka o silnym charakterze, mającego jasno sprecyzowane poglądy i zmierzającego własną drogą do sukcesu. Warto siegnąć do tej książki, by zrozumieć filozofię futbolu van Gaala. Można się z nim czasem nie zgadzać, ale ta nietuzinkowa postać zasługuje na szacunek.
Maciej Iwański, komentator TVP SPORT

 

Skrupulatnie opracowana, dociekliwa i wnikliwa prezentacja poglądów holenederskiego trenera.
"Manchester Evening News"

 

KSIĄŻKA NA PAPIERZE 70G, ZE SKRZYDEŁKAMI

27 innych produktów w tej samej kategorii: