Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Medycyna sportowa. Zobacz większe

Medycyna sportowa

PZWL:9788320046335

Nowy produkt

Autorzy:Anna Jegier, Krystyna Nazar, Artur Dziak
Wydawnictwo:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Stron: 894
ISBN:9788320046335
Rok wydania: 2013
Wydanie: 1
Oprawa: zintegrowana
Format: B5

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

103,50 zł brutto

-25%

138,00 zł brutto

Więcej informacji

Medycyna sportowa, zwana również medycyną aktywności fizycznej, jest interdyscyplinarną dyscypliną naukową obejmującą wiedzę z zakresu fizjologii, biochemii, biologii, antropologii, teorii treningu sportowego oraz takich dyscyplin klinicznych jak choroby wewnętrzne, kardiologia, pediatria, ortopedia i traumatologia, rehabilitacja medyczna i inne.
Podstawowym celem medycyny sportowej jest ochrona zdrowia dzieci i młodzieży uprawiających sport w szkołach sportowych i szkołach mistrzostwa sportowego, zawodników biorących udział w sporcie kwalifikowanym oraz osób niepełnosprawnych uczestniczących we współzawodnictwie. Podmiotem jej zainteresowań jest człowiek zdrowy lub chory, we wszystkich okresach życia, któremu zaleca się regularną aktywność fizyczną w ramach promocji zdrowia, prewencji chorób przewlekłych lub wspomagania ich leczenia. Medycyna sportowa obejmuje procesy fizjologiczne i patologiczne w organizmie człowieka, zachodzące pod wpływem wysiłku fizycznego lub jego braku. 
„Medycyna sportowa” jest adresowana do lekarzy specjalizujących się w dziedzinie medycyny sportowej oraz lekarzy orzekających o zdolności do uprawiania sportu. Może być wykorzystana w kształceniu przed- i podyplomowym w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk 
o kulturze fizycznej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

10 innych produktów w tej samej kategorii: