Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Problemy opieki nad chorym przewlekle Zobacz większe

Problemy opieki nad chorym przewlekle

9788362283965

Nowy produkt

Wydawnictwo Medpharm
pod redakcją Izabelli Uchmanowicz oraz Joanny Rosińczuk-Tonderys
rok wydania:2012 r.
ilość stron:390
format:170x240 mm
oprawa:miękka
ISBN:9788362283965

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

136,08 zł brutto

-16%

162,00 zł brutto

Więcej informacji

Problemy opieki nad chorym przewlekle to wielotematyczne opracowanie związane z analizą stanów emocjonalnych, jak i adaptacją pacjenta do gorszej jakości życia w wybranych chorobach przewlekłych. 

W pracy wyodrębniono podrozdziały związane z chorobami ośrodkowego układu nerwowego, schorzeniami układu krążenia, przebytymi urazami, chorobami nowotworowymi oraz cukrzycą i przewlekłymi chorobami układu oddechowego. Dokonano omówienia ograniczeń fizycznychi psychicznych u pacjentów po amputacjach kończyn. Ograniczenia ruchowe u pacjentów są przyczyną stresu, który negatywnie oddziaływuje na procesy odpornościowe organizmu oraz jest przyczyną zaburzeń krążeniowo-oddechowych. Istotnym zagadnieniem u przewlekle chorych jest adaptacja organizmu do stanu ograniczenia ruchomości zmniejszająca wydolność szeregu układów i prowadząca do schorzeń następczych. Istotnym zagadnieniem są przewlekłe choroby sercowo-naczyniowe. Ważne jest również dokonanie analizy jakości życia pacjentów po kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej i dokonanie analizy rozwoju chorób układu krążenia.  W rozdziale dotyczącym schorzeń ośrodkowego układu nerwowego omówiono rolę pielęgniarki

w opiece nad chorymi z bólem przewlekłym czy udarem krwotocznym mózgu. Poruszony został problem bezdechu sennego czy postępowania w POCHP oraz opieki nad chorym z astmą oskrzelową.

Podjęte przez autorów tematy są aktualne i wychodzą naprzeciw narastąjacemu problemowi jakości życia i opieki nad chorym przewlekle.

Na szczególne podkreślenie zasługuje forma monografii stanowiąca kompendium najnowszej wiedzy pielęgniarskiej dotyczącej postępowania w zróżnicowanych chorobach przewlekłych

.

dr hab. Ireneusz Całkosinski, prof. nadzw.

[fragment recenzji]

30 innych produktów w tej samej kategorii: