Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Psychiatria dzieci i młodzieży Zobacz większe

Psychiatria dzieci i młodzieży

9788320044218

Nowy produkt

Dziedzina: Medycyna rodzinna, Psychiatria, Psychiatria dzieci i młodzieży
Autorzy:Wanda Badura-Madej, Maria de Barbaro, Ewa Bartnik
Redaktor naukowy:Irena Namysłowska
Wydawnictwo:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Stron: 678
ISBN:9788320044218
Rok wydania: 2012
Wydanie: 2
Oprawa: miękka
Format: B5

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

114,82 zł brutto

-25%

153,09 zł brutto

Więcej informacji

Publikacja ta jest rozszerzoną, uzupełnioną i unowocześnioną wersją podręcznika pod tym samym tytułem.
Opisano w nim zaburzenia emocjonalne okresu dzieciństwa, okresu szkolnego i dorastania. 
Większość rozdziałów uzupełniono o nowe informacje. Uznano także, że należy dodać rozdział dotyczący samobójstw, seksualności dzieci i młodzieży oraz poszerzyć rozdział dotyczący uzależnień od substancji psychoaktywnych.
Przedstawiono związek zaburzeń emocjonalnych z czynnikami społecznymi i kulturowymi, wpływem grup rówieśniczych, szkoły i telewizji oraz z niekontrolowanym i powszechnym dostępem do narkotyków. Podkreślono podstawowe znaczenie niezaburzonych, prawidłowych relacji w rodzinie dla rozwoju w okresie dziecięcym i adolescencji.
W publikacji zaprezentowano metody leczenia: psychoterapię, zwłaszcza metodę behawioralno-poznawczą, terapię rodzin, tzw. interwencję kryzysową, a także niektóre metody farmakologiczne, które, według ostatnio przyjętych koncepcji, wywołują zmiany nie tylko w zachowaniu, ale także w czynnościach mózgu i jego strukturach, co prowadzić może do powstawania objawów psychopatologicznych. 
Niezmieniona została klasyfikacja zaburzeń psychicznych - 10. wersja ICD, choć w najbliższych latach pojawi się 11. wersja, która zapewne ułatwi i uprości proces diagnostyczny. Adresatami podręcznika są studenci medycyny. Może on służyć pomocą w codziennej praktyce lekarzom - specjalistom psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej, psychiatrom ogólnym, a ponadto lekarzom rodzinnym, psychologom i nauczycielom

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: