Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Uważaj, co jesz, gdy zażywasz leki Zobacz większe

Uważaj, co jesz, gdy zażywasz leki

PZWL:9788320043006

Nowy produkt

Dziedzina: Farmakologia kliniczna, Żywienie
Seria wydawnicza:INSTYTUT ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA ZALECA
Autorzy:Mirosław Jarosz, Jan Dzieniszewski
Wydawnictwo:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Copyright: 2007
Rok wydania: 2015
Stron: 164
ISBN:9788320043006
Wydanie: 1
Oprawa: miękka
Format: A5
Edycja: Dodruk

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

19,69 zł brutto

-25%

26,25 zł brutto

Więcej informacji

Stosowanie preparatów witaminowych i suplementów diety zawierających substancje roślinne lub zioła może powodować różnego rodzaju interakcje z przepisanymi przez lekarza preparatami. Niejednokrotnie są one złożone i mogą zachodzić na poziomie wchłaniania, eliminacji lub uwalniania leku. Interakcje dotyczą też przemian biochemicznych leku w wątrobie lub w przewodzie pokarmowym. W rezultacie z powodu wzajemnych oddziaływań leków i suplementów diety efekt terapeutyczny przepisanego przez lekarza środka może być nieprzewidywalny. W środowisku lekarskim świadomość i wiedza na temat tego zjawiska jest, w wielu przypadkach, niewystarczająca.
Prezentowane w poradniku informacje są próbą uporządkowania dotychczasowej wiedzy na ten temat, w wielu przypadkach niewspartej jeszcze kontrolowanymi badaniami. Poradnik może mieć duże znaczenie dla pacjentów, dietetyków i lekarzy, ponieważ poza wskazaniem najważniejszych przykładów interakcji zawiera podstawowe zalecenia, które pozwalają uniknąć lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia u pacjentów opisanych w poradniku interakcji. Autorzy udzielają wskazówek i praktycznych porad, kiedy przyjmować leki, czym nie wolno ich popijać, jakie produkty spożywcze osłabiają działanie leku lub je wzmacniają.
W przypadkach wątpliwych decydujące znaczenie ma jednak zawsze informacja zamieszczona przez producenta na ulotce dołączonej do leku, zatwierdzonej przez Ministra Zdrowia przed dopuszczeniem leku do obrotu.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

19 innych produktów w tej samej kategorii: