Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Zapobieganie najczęstszym błędom na oddziałach intensywnej terapii Zobacz większe

Zapobieganie najczęstszym błędom na oddziałach intensywnej terapii

9788379069743

Nowy produkt

Wydawnictwo Elsevier
E.A. Martinez, L. Marcucci, E.R. Haut, A.D. Slonim, J.I. Suarez

wyd. I polskie, red. A. Kübler
894 strony
rok wydania: 2014
format: 130 x 210, opr. broszurowa
ISBN: 9788379069743

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

194,66 zł brutto

-15%

229,01 zł brutto

Więcej informacji

Z Przedmowy:

" Personel pracujący na oddziałach intensywnej terapii (OIT) wykonuje u każdego z pacjentów ponad 100 różnych interwencji w ciągu doby. Każda z tych interwencji może spowodować groźne konsekwencje zdrowotne, jeżeli nie będzie wykonana w sposób prawidłowy. Pacjent OIT jest często pozbawiony świadomości, a czynność oddychania, krążenia nerek i innych ważnych dla życia narządów zależna jest od prawidłowego funkcjonowania mechanicznej aparatury i podawania właściwych dawek leków. Zapewnienie bezpieczeństwa stanowi z tego powodu bardzo poważne wyzwanie dla wszystkich zajmujacych się intensywnym leczeniem.

Grupa amerykańskich lekarzy postanowiła opracować zasady bezpiecznego postępowania w różnych sytuacjach zdarzających się na oddziałach intensywnej terapii i zaprosiła do tego ponad 150 współautorów. Powstał obszerny podręcznik, w którym omówiono 318 problemów klinicznych, które zdarzają się podczas prowadzenia intensywnej terapii. Porady te dotyczą używania leków, obsługi aparatury oraz powszechnie stosowanych na OIT elementów zużywalnych, jak rurki, dreny i cewniki. Inne grupy omawianych zagadnień to postepowanie w zakażeniach, leczenie płynami, krwią i żywienie oraz interpretacja badań dodatkowych. Przedstawione zostały sytuacje związane z określonymi zaburzeniami funkcji narządów: układu nerwowego, nerek, a także ze specyficznymi stanami klinicznymi, jak oparzenie czy ciąża.

Ten cenny podręcznik powinien trafić na każdy oddział intensywnej terapii ze względu na praktyczny, rzeczowy opis właściwego postępowania, co istotnie może pomóc w podejmowaniu prawidłowych decyzji personelu medycznego i zwiększyć bezpieczeństwo leczonych na OIT pacjentów."

30 innych produktów w tej samej kategorii: