Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka!  MEDYCYNA CHIŃSKA W PRAKTYCE. TEORIA, DIAGNOSTYKA I TERAPIA W ZACHODNIM ROZUMIENIU Zobacz większe

MEDYCYNA CHIŃSKA W PRAKTYCE. TEORIA, DIAGNOSTYKA I TERAPIA W ZACHODNIM ROZUMIENIU

GALA:9788375795929

Nowy produkt

Wydawnictwo Galaktyka
HAMID MONTAKAB
Liczba stron    488
Format    165x240
Oprawa    Twarda
ISBN    9788375795929
Data wydania    20.06.2017r.

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

68,22 zł brutto

-43.1%

119,90 zł brutto

Więcej informacji

Książka zgłębia podstawowe teorie medycyny chińskiej z perspektywy lekarza wykształconego zarówno w zakresie medycyny zachodniej, jak i orientalnej. Tłumaczy główne zasady chińskiej myśli medycznej oraz różne systemy dialektyczne. W sposób praktyczny prezentuje fizyczną i, przede wszystkim, energetyczną strukturę ciała, system kanałów, koncepcje zdrowia i choroby oraz bardzo oryginalny chiński system diagnostyczny. Kładzie nacisk na  indywidualną ocenę konstytucji i temperamentu pacjenta.
Ostatni rozdział, napisany we współpracy z różnymi ekspertami, przedstawia w ogólnym zarysie nie tylko cztery filary terapii chińskiej (akupunkturę, ziołolecznictwo, dietę, masaż tuina i ćwiczenia qigong), ale też inne formy praktyki chińskiej, które – jak obecnie się uznaje – przyczyniają się do utrzymania zdrowia, na przykład doskonalenie umysłu, astrologię, feng shui, a nawet yi jing.
Książka jest doskonale udokumentowana, a dodatkowo zawiera załącznik Akupunktura oparta na dowodach naukowych.

Medycyna chińska w praktyce ze względu na szczegółowy, a jednocześnie prosty układ treści stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych terapeutów. Można ją również polecić laikowi jako szczegółowe wprowadzenie do koncepcji medycyny chińskiej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii: