Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Analiza przypadków klinicznych w alergologii Zobacz większe

Analiza przypadków klinicznych w alergologii

PZWL:9788320053449

Nowy produkt

Leczenie farmakologiczne w praktyce polskich lekarzy
Wydanie: Warszawa, 1, 2017
Copyright: 2017
Redakcja naukowa: Jerzy Kruszewski
Wydawca: PZWL Wydawnictwo Lekarskie
Typ oprawy: miękka
Redakcja: Jerzy Kruszewski
Język wydania: polski
ISBN: 9788320053449
EAN: 9788320053449
Liczba stron: 222
Wymiary: 15.0x23.5cm
Waga: 0.35kg

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

79,20 zł brutto

-20%

99,00 zł brutto

Więcej informacji

Analiza przypadków klinicznych w alergologii
Jest to wysokospecjalistyczna publikacja, w której zebrano interesujące przypadki leczenia farmakologicznego, pozostające w kręgu zainteresowań zarówno alergologa, jak i lekarza rodzinnego, dermatologa czy pediatry. W książce uwzględniono zalecenia wybitnych ekspertów.

Przedstawiono prawidłowe, zgodne z najnowszą wiedzą, sposoby diagnozowania, postępowanie terapeutyczne i efekty leczenia ponad 25 przypadków dotyczących m.in.: astmy, anafilaksji, alergii pokarmowych, nieżytu nosa, pokrzywek, AZS, HAE, mastocytozy, alergii na jady owadów, czerwonego oka.

Każdy przypadek opatrzono komentarzem zgodnym z medycyną opartą na faktach (EBM – evidence-based medicine) oraz standardami leczenia farmakologicznego i pozafarmakologicznego.

Publikacja adresowana jest do alergologów, lekarzy rodzinnych, dermatologów i pediatrów.

Współtwórcami publikacji „Analiza przypadków klinicznych w alergologii. Leczenie farmakologiczne w praktyce polskich lekarzy” jest grono ponad 40 wybitnych specjalistów klinicznych z całej Polski.


Książka jest pierwszą w Polsce monografią prezentującą przypadki z alergologii, z którymi mogą mieć do czynienia w swojej praktyce zarówno lekarze rodzinni, jak i specjaliści – alergolodzy czy dermatolodzy. Publikacja uzupełnia lukę i odpowiada na potrzeby lekarzy, prezentując leczenie farmakologiczne w praktyce. (…) Obecnie jesteśmy skłonni przychylić się do twierdzenia, że tzw. średni (typowy) pacjent, dla którego tworzone są wytyczne, rzadko przychodzi do gabinetu lekarza. (…) Ocenia się, że w przypadku astmy i alergicznych nieżytów nosa kryteria te spełnia tylko ok. 7% pacjentów, a na podstawie wniosków z badań takich pacjentów tworzone są wytyczne dla wszystkich chorych. (…) W niniejszej publikacji, obok klasycznej kazuistyki alergologicznej, przedstawiono również kilka dość typowych przypadków, które ilustrują, jak bardzo mogą okazać się zawiłe drogi – z różnych przyczyn, prowadzące do postawienia diagnozy, wdrożenia optymalnej terapii i wyleczenia pacjenta. Pokazują one także, jak istotne w procesie skutecznego leczenia są znane od dawna zasady: m.in. poważne podejście do skarg pacjenta, szybkie ustalenie rozpoznania przyczynowego (co w przypadku chorób alergicznych nie zawsze jest proste), opracowanie zaleceń możliwych do realizacji przez chorego, w tym unikania przyczyn wywołujących objawy. (fragment przedmowy Redaktora Naukowego z: „Analiza przypadków klinicznych w alergologii. Leczenie farmakologiczne w praktyce polskich lekarzy”)
Prof. dr hab. n. med. Jerzy Kruszewski,

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

14 innych produktów w tej samej kategorii: