Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Analiza przypadków klinicznych w alergologii. Leczenie farmakologiczne w praktyce polskich lekarzy 2018 Część II Zobacz większe

Analiza przypadków klinicznych w alergologii. Leczenie farmakologiczne w praktyce polskich lekarzy 2018 Część II

PZWL:9788320055733

Nowy produkt

Wydanie: 1, 2018
Redakcja naukowa: Jerzy Kruszewski
Wydawca: PZWL Wydawnictwo Lekarskie
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 14.09.2018
Redakcja: Jerzy Kruszewski
Język wydania: polski
EAN: 9788320055733
Liczba stron: 286
Wymiary: 15x23.5cm

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

79,20 zł brutto

-20%

99,00 zł brutto

Więcej informacji

Analiza przypadków klinicznych w alergologii. Leczenie farmakologiczne w praktyce polskich lekarzy 2018 Część II
Wysokospecjalistyczna publikacja uwzględniająca prawidłowe, zgodne z najnowszą wiedzą, sposoby diagnozowania, postępowania terapeutycznego i efekty leczenia 30 przypadków dotyczących m.in.: astmy, ostrego zespołu wieńcowego, anafilaksji, alergii wielopokarmowej, obrzęku, osutki polekowej czy ostrej uogólnionej osutki krostkowej, nietolerancji histaminy, AZS, FDEIA, pokrzywki, ANN z przerostem migdałka gardłowego czy wiosennych alergii oczu.

Przedstawione zostały nowe przykłady występowania schorzeń wraz z odpowiednim komentarzem specjalisty. Treść przygotowana przez zespół wybitnych specjalistów z myślą o alergologach, dermatologach, pediatrach i lekarzach medycyny rodzinnej.

Jest to pierwsza w Polsce seria prezentująca przypadki z alergologii, z którymi mogą mieć do czynienia w swojej praktyce zarówno lekarze rodzinni, jak i specjaliści – alergolodzy czy dermatolodzy. Publikacja uzupełnia lukę i odpowiada na potrzeby lekarzy, prezentując leczenie farmakologiczne w praktyce.   Zdobywanie i ugruntowywanie wiedzy oraz poszerzanie doświadczeń lekarzy przez omawianie prawdziwych przykładów od dawna cieszy się zasłużoną popularnością. Niektórzy nawet twierdzą, że nic tak dobrze nie uczy lekarzy dobrych nawyków, jak lektura sytuacji klinicznych. Przedstawione przypadki ilustrują dość szeroki wachlarz praktycznych problemów, którymi zajmuje się współczesna alergologia.   (…) W niniejszej serii, obok klasycznej kazuistyki alergologicznej, przedstawiono również kilka dość typowych przypadków, które ilustrują, jak bardzo mogą okazać się zawiłe drogi – z różnych przyczyn, prowadzące do postawienia diagnozy, wdrożenia optymalnej terapii i wyleczenia pacjenta. Pokazują one także, jak istotne w procesie skutecznego leczenia są znane od dawna zasady: m.in. poważne podejście do skarg pacjenta, szybkie ustalenie rozpoznania przyczynowego (co w przypadku chorób alergicznych nie zawsze jest proste), opracowanie zaleceń możliwych do realizacji przez chorego, w tym unikania przyczyn wywołujących objawy. (…)  
Prof. dr hab. n. med. Jerzy Kruszewski,

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

14 innych produktów w tej samej kategorii: