Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Apoptoza w chorobach ośrodkowego układu nerwowego Zobacz większe

Apoptoza w chorobach ośrodkowego układu nerwowego

9788360608470

Nowy produkt

Autor: Praca zbiorowa pod redakcją
Wojciecha Kozubskiego
i Jolanty Borszewskiej
ISBN: 9788360608470
Stron: 188
Format: B5
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2008

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

40,09 zł brutto

-17%

48,30 zł brutto

Więcej informacji

W okresie ostatnich 15 lat obserwuje się największe zainteresowanie tematyką apoptozy. Pomimo intensywnych badań nad procesem apoptozy, do dziś pozostało wiele pytań bez odpowiedzi, szczególnie dotyczących zmian w oś- rodkowym układzie nerwowym (OUN), związanych z patogenezą chorób zwyrodnieniowych jak np. choroba Alzheimera, Parkinsona czy stwardnienie rozsiane.
Publikacja ta prezentuje najnowsze poglądy na temat podstaw molekularnych starzenia się i chorób OUN z uw- zględnieniem apoptotycznej śmierci neuronów, towarzyszącej fizjologicznemu starzeniu i wybranym schorzeniom neurologicznym. Autorzy omówili osiągnięcia z tej dziedziny z ostatnich kilku lat, dotyczące zarówno patogenezy chorób neurologicznych, jak i możliwości farmakoterapeutycznych, skoncentrowane na apoptozie z uwzględnieniem jej różnych dróg wzbudzenia i przebiegu.
Książka przeznaczona jest dla pracowników naukowych, których polem zainteresowania są szeroko pojęte nauki neurologiczne, zwłaszcza w ujęciu podstaw molekularnych schorzeń neurologicznych, a także dla neurologów, psychiatrów oraz studentów medycyny i farmacji zainteresowanych tymi zagadnieniami.

30 innych produktów w tej samej kategorii: