Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Biochemia Zobacz większe

Biochemia Krótki kurs

PWNW:9788301174071

Nowy produkt

Krótki kurs
Tytuł oryginalny: Biochemistry. A Short Course. Second Edition
John L. Tymoczko, Jeremy M. Berg, Lubert Stryer
Tłumaczenie: Pod red. Zofii Szweykowskiej-Kulińskiej i Artura Jarmołowskiego
Wydanie: pierwsze
Wydawnictwo Naukowe PWN, 2013
Oprawa twarda, s. XXXIV+876
ISBN: 9788301174071
Format: 20,5x29,5 cm

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

130,13 zł brutto

-23%

169,00 zł brutto

Więcej informacji

Podręcznik opracował zespół autorów popularnej, kilkakrotnie wydawanej w Polsce Biochemii Stryera.

Książka składa się z 3 części:

  • Molekularny wzór życia
  • Przekazywanie i magazynowanie energii
  • Synteza cząsteczek życia

Główny nacisk położono w niej na aspekty fizjologiczne omawianych procesów biochemicznych w zdrowiu i w chorobie. Autorzy podkreślają ścisły związek zjawisk biochemicznych z ważnymi procesami życiowymi. Dzięki temu czytelnik dowiaduje się o mechanizmach zachodzących w jego organizmie, takich jak np. jedzenie, trawienie, wydalanie, ćwiczenia fizyczne, a także poznaje molekularne podstawy otyłości i proponowanych diet odchudzających.

Informacje zawarte w podręczniku pozwalają odpowiedzieć na pytanie, jakie szlaki biochemiczne indukuje spożywanie alkoholu i dlaczego nie należy się zbyt intensywnie opalać; dlaczego niektórych boli brzuch, gdy wypiją mleko; jak działa aspiryna itp. Omówiono także techniki doświadczalne – w biochemii białek i rekombinacji DNA. Do każdego rozdziału dołączono zadania i pytania (odpowiedzi znajdują się na końcu książki). Tekst zasadniczy uzupełniono dodatkowymi elementami, jak np. dodatek o witaminach i koenzymach, który zawiera ważne informacje o dziewięciu witaminach i rodzajach pożywienia będących głównym źródłem danej witaminy, rodzajach chorób wywoływanych przez jej niedobór i dopuszczalnej dziennej dawce spożycia. Dodatkowy materiał multimedialny umieszczony jest także na stronie internetowej wydawcy oryginału.

Materiały dodatkowe:
Podręcznikowi towarzyszy obszerna oferta źródeł internetowych i materiałów uzupełniających dla nauczycieli i studentów, w tym oryginalne narzędzia wspomagające różnorodne metody nauczania i uczenia się.
W tej chwili dla polskich czytelników dostępna jest wyłącznie strona Companion Web Site: www.whfreeman.com/tymoczko2e. Aby uzyskać do niej dostęp należy zgłosić się bezpośrednio do wydawcy zagranicznego W.H. Freeman poprzez adres translationrights@bedfordstmartins.com i odpowiedzieć na formalne pytania.
Dostęp do pozostałych dwóch portali (http://ebooks.bfwpub.com/tymoczko2ehttp://courses.bfwpub.com/tymoczko2e) jest na razie ograniczony do terytorium USA. Jak tylko będzie możliwość skorzystania z nich na terenie Polski, poinformujemy o tym.

Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów: biologii, medycyny, farmakologii, chemii, biotechnologii, bioinformatyki i uniwersytetów przyrodniczych oraz dla doktorantów i początkujących pracowników nauki w tych dziedzinach.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii: