Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Chemia w kosmetyce i kosmetologii Zobacz większe

Chemia w kosmetyce i kosmetologii

9788378460213

Nowy produkt

Wydawnictwo Medpharm
Autor: Zenon Sarbak Barbara Jachymska-Sarbak Agnieszka Sarbak
Wydanie I polskie, pod red. Katarzyny Maks i Anny Kolbe Panek
rok wydania:2013 r.
ilość stron:420
format:168x238 mm
oprawa:miękka
ISBN:9788378460213

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

100,80 zł brutto

-16%

120,00 zł brutto

Więcej informacji

Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na różnorodne preparaty kosmetyczne, które są obecnie dostępne nie tylko w drogeriach, ale także w aptekach i marketach. Większość z nich zaopatrzona jest w mało czytelne etykiety, które mają podać skład kosmetyku, sposób użycia i datę przydatności. Aby nie ulegać chwytom marketingowym należy posiąść podstawową wiedzę o preparatach kosmetycznych ich komponentach i mechanizmie działania na poszczególne partie naszego ciała. Z tego powodu obowiązkowym przedmiotem w szkołach kosmetycznych jest chemia kosmetyczna. W ciągu ostatniej dekady pojawiło się na rynku niewiele podręczników z tego zakresu. Wyraźnie odczuwalny jest brak publikacji, która stanowiłaby podstawę do nauki nie tylko zabiegów kosmetycznych, ale szerzej - kosmetologii. Kosmetologia wymaga bowiem dobrej znajomości biologii, dermatologii, farmakologii, fizjologii oraz profilaktyki chorób, a także chemii komponentów i preparatów kosmetycznych. Zadania te spełnia niniejszy podręcznik, który w sposób kompleksowy, zwięzły i zgodny z aktualnymi trendami umożliwia zdobycie wiedzy w tym zakresie.

W pierwszych pięciu rozdziałach przedstawiono podstawowe informacje z chemii i biochemii tak, żeby dobrze łączyły się z dalszą treścią dotyczącą preparatów.
Książa przeznaczona dla studentów szkół kosmetycznych (chociaż zakres materiału przekracza ramowy czas zajęć), a także kierunków pośrednich, doktorantów wymienionych kierunków, instytutów naukowo-badawczych, laboratoriów i wytwórni kosmetyków.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

27 innych produktów w tej samej kategorii: