Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Dermatologia Zobacz większe

Dermatologia

9788360608326

Nowy produkt

Autor: Wolfram Sterry, Ralf Paus, Walter Burgdorf. Redakcja naukowa wydania polskiego: Waldemar Placek
ISBN: 9788360608326
Stron: 568
Format: A4
Oprawa: twarda

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

134,21 zł brutto

-17%

161,70 zł brutto

Więcej informacji

Skóra jest naszym największym organem. Kiedy choruje – leczenie może być naprawdę długie i ciężkie. Publikacja ta, opracowana przez doświadczonych lekarzy praktyków, jest niezwykle użytecznym przewodnikiem po zasadach diagnostyki i metodach leczenia chorób skóry.

 

 

  • Treść pogrupowano wg ważności zjawisk, mechanizmów i objawów.
  • Zasady leczenia uporządkowano wg stanu skóry i typu produktu, by ułatwić odnalezienie poszczególnych preparatów w codziennej praktyce medycznej.
  • Ponad 300 kolorowych ilustracji, diagramy, tabele, wykresy oraz praktyczne wskazówki kliniczne.
  • Zawiera opisy chorób z pogranicza innych dziedzin medycyny, w których zmiany skórne stanowią istotną manifestację kliniczną.
  • By zwrócić uwagę czytelnika na szczególnie ważne problemy, uwagi te wyróżniono i oznaczono wykrzyknikami.  

Zawartość książki to między innymi: zwięzły przegląd zagadnień dotyczących biologii i anatomii skóry oraz opis „krok po kroku” badania dermatologicznego; uzupełniony ilustracjami obszerny opis chorób skóry i jej przydatków, z uwzględnieniem istotnych informacji na temat patogenezy, objawów klinicznych, metod diagnostycznych, diagnostyki różnicowej i leczenia poszczególnych jednostek chorobowych; przegląd aktualnych zasad i schematów leczenia miejscowego, ogólnego oraz radioterapii chorób dermatologicznych, z uwzględnieniem aspektów dermatologii zabiegowej, gojenia się ran oraz postępowania w stanach nagłych; przegląd leków stosowanych w leczeniu ogólnym oraz najczęściej stosowanych składników leków recepturowych i receptur oraz zbiorcze tabele opracowane dla ułatwienia rozpoznawania przedmiotowych i subiektywnych objawów pacjenta.

30 innych produktów w tej samej kategorii: