Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Farmakoterapia w położnictwie NOWA Zobacz większe

Farmakoterapia w położnictwie NOWA

PZWL:9788320056006

Nowy produkt

Wydanie: Warszawa, 1, 2018
Copyright: 2018
Redakcja naukowa: Prof. dr hab. n. med. Grzegorz H. Bręborowicz, Marzena Dworacka
Wydawca: PZWL Wydawnictwo Lekarskie
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 08.09.2018
Redakcja: Prof. dr hab. n. med. Grzegorz H. Bręborowicz, Marzena Dworacka
Język wydania: polski
ISBN: 9788320056006
EAN: 9788320056006
Liczba stron: 542
Wymiary: 12.5x19.5cm
Waga: 0.55kg

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

95,20 zł brutto

-20%

119,00 zł brutto

Więcej informacji

Farmakoterapia w położnictwie
Farmakoterapia to jeden z najważniejszych elementów w praktyce lekarza ginekologa. Przeprowadzenie wywiadu, trafna diagnoza i zalecenie odpowiedniej terapii to wiedza budowana latami.

Znani i cenieni autorzy, doświadczeni praktycy dzielą się z czytelnikami swoją wiedzą w krótkich, zwięzłych rozdziałach zbudowanych według schematu: charakterystyka choroby, leczenie, piśmiennictwo.

Farmakologia i farmakoterapia okresu ciąży i porodu to niezwykle dynamicznie rozwijające się dziedziny wiedzy. Związane jest to między innymi z powszechną dostępnością w praktyce klinicznej wielu nowoczesnych leków, co ma istotny wpływ na wybór ścieżki postępowania przez lekarza. Bardzo ważnym jest fakt uznania płodu jako równoważnego z matką pacjenta. Decyzja o zastosowaniu jakiegokolwiek leku u kobiety w ciąży nie jest łatwa. Pomimo znacznej poprawy edukacji społeczeństwa w stosowaniu leków w czasie ciąży nadal są one nadużywane przez pacjentów i lekarzy.

Książka jest przeznaczona dla lekarzy ginekologów i osób przygotowujących się do specjalizacji w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

W przygotowanej monografii stosowaliśmy przede wszystkim klasyfikację leków w ciąży proponowaną przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA – Food and Drug Administration). Zgodnie z jej zaleceniami wyróżnia się 5 kategorii leków na podstawie danych o ich potencjalnym wpływie na zarodek i/lub płód (…).   W poszczególnych rozdziałach, omawiając terapię jednostki chorobowej, po wymienieniu konkretnego leku w nawiasie podawano informację, w jaki sposób lek ten jest sklasyfikowany w klasyfikacji FDA; np. paracetamol [B] oznacza, że niezależnie od stopnia rozwoju ciąży (I, II lub III trymestr) lek ten należy do kategorii B. W niektórych sytuacjach lek zmienia swoją kategorię w czasie ciąży; przykładem może być ibuprofen, który w I i II trymestrze ma kategorię B, a w III trymestrze kategorię D. W takiej sytuacji zapis przedstawia się w sposób następujący: ibuprofen [B – I i II; D – III].   Jeżeli znane były istotne informacje o ograniczeniach stosowania określonych leków w trakcie karmienia, to podawaliśmy tę dodatkową informację po przedstawieniu kategorii według FDA (stosowana przez nas klasyfikacja FDA nie obejmuje okresu połogu oraz karmienia naturalnego).   W wielu przypadkach, zwłaszcza gdy niedostępna była jednoznaczna kategoryzacja poszczególnych leków według FDA, prezentowaliśmy dane na podstawie charakterystyk produktu leczniczego, jak również posługując się specjalistycznymi źródłami naukowymi, przedstawiającymi w sposób opisowy wpływ leku na płód i ciężarną.
fragment wstępu,

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: