Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Feynmana wykłady z fizyki. T. 2, cz. 1 Elektryczność i magnetyzm. Elektrodynamika Zobacz większe

Feynmana wykłady z fizyki. T. 2, cz. 1 Elektryczność i magnetyzm. Elektrodynamika

9788301177843

Nowy produkt

Richard P. Feynman, Robert B. Leighton, Matthew Sands
Tłumaczenie: Ryszard Gajewski, Zofia Królikowska, Marek Grynberg, Krzysztof Rejmer
Wydanie: siódme, poprawione
Wydawnictwo Naukowe PWN, 2014
Oprawa miękka, s. XXX+376
ISBN: 9788301177843
Format: 19,5x24 cm

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

53,13 zł brutto

-23%

69,00 zł brutto

Więcej informacji

Feynmana wykłady z fizyki, słynny podręcznik, pierwotnie przeznaczony dla studentów Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego, następnie przekształcony przez współpracowników autora, Roberta B. Leightona i Matthew Sandsa, w najbardziej niezwykły podręcznik fizyki, jaki został kiedykolwiek napisany.

Jego oryginalność polega nie tylko na nietradycyjnym doborze materiału i niekonwencjonalnym porządku jego wyłożenia. Począwszy od praw Newtona, przez szczególną teorię względności, optykę, mechanikę statystyczną i termodynamikę wykłady te są pomnikiem jasności wykładu oraz głębokiej intuicji i gruntownej znajomości zagadnienia. Autor ukazuje fizykę niejako in statu nascendi, wciąga czytelnika w odkrywanie prawidłowości rządzących przyrodą. Na kartach książki Feynmana fizyka przestaje być zbiorem praw o bloczkach, dźwigniach i pryzmatach, a staje się tym, czym jest w rzeczywistości – fascynującą opowieścią o pięknie praw przyrody.

Ta książka to podstawowy przewodnika po fizyce dla studentów fizyki i dziedzin pokrewnych, nauczycieli i pracowników naukowych oraz dla wszystkich interesujących się fizyką. Obecne, nowe wydanie milenijne oferuje lepszą typografię, rysunki, skorowidze oraz poprawki autoryzowane przez Kalifornijski Instytut Technologiczny.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: