Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Fizjologia wysiłku i treningu fizycznego Zobacz większe

Fizjologia wysiłku i treningu fizycznego

PZWL:9788320045604

Nowy produkt

Seria wydawnicza:AWF
Autorzy:Zdzisław Adach, Wioleta Brzenczek-Owczarzak, Irena Celejowa
Redaktor naukowy:Jan Górski
Wydawnictwo:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Stron: 296
ISBN:9788320045604
Copyright: 2011
Rok wydania: 2019
Wydanie: 1
Oprawa: miękka
Format: B5

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

66,75 zł brutto

-25%

89,00 zł brutto

Więcej informacji

Podręcznik zawiera najważniejsze informacje na temat wpływu wysiłku i treningu na ustrój zdrowego człowieka. Zasób wiadomości jest zgodny z programem nauczania na takich kierunkach studiów, jak wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja oraz fizjoterapia. Elementy fizjologii wysiłku fizycznego są wykładane również na kierunku pielęgniarstwo, zdrowie publiczne i dietetyka.
W książce omówiono główne zasady i formy treningu oraz metody oceny wydolności fizycznej. Znalazły się w niej także rozdziały poświęcone wysiłkowi: dzieci i młodzieży, osób w starszym wieku, kobiet (z uwzględnieniem okresu ciąży), osób niepełnosprawnych ruchowo i cierpiących na różne choroby, a także wysiłkowi w różnych temperaturach otoczenia i w warunkach wysokogórskich. W publikacji omówiono również problematykę: treningu zdrowotnego, wpływu niedoboru aktywności ruchowej na organizm, dopingu, żywienia sportowców oraz genetyki w sporcie.
Podręcznik, przygotowany przez zespół doświadczonych nauczycieli akademickich, jest adresowany do studentów wychowania fizycznego, fizjoterapii, turystyki i rekreacji, a także do lekarzy specjalistów w dziedzinie rehabilitacji medycznej, trenerów sportowych, nauczycieli wychowania fizycznego oraz osób zajmujących się rekreacją.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

23 innych produktów w tej samej kategorii: