Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Kardiologia kliniczna. Schorzenia serca, układu krążenia i naczyń okołosercowych. T 2 Zobacz większe

Kardiologia kliniczna. Schorzenia serca, układu krążenia i naczyń okołosercowych. T 2

9788375631043

Nowy produkt

Autor: Erland Erdmann
Redakcja naukowa wydania polskiego:
Jarosław Drożdż
ISBN: 9788375631043
Stron: 334
Format: A4
Oprawa: twarda

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

85,41 zł brutto

-17%

102,90 zł brutto

Więcej informacji

W pełni wyczerpujące i aktualne przedstawienie zagadnień dotyczących nowoczesnej diagnostyki i terapii schorzeń serca, układu krążenia oraz wielkich naczyń krwionośnych.

PIERWSZE POLSKIE WYDANIE

opracowane na podstawie 7. najnowszego wydania cenionego niemieckiego podręcznika kardiologii, którego pierwsze wydanie ukazało się w 1975 roku.

W każdym rozdziale odniesiono się do badań klinicznych oraz podano obowiązujące schematy leczenia, w tym informacje o najnowszych osiągnięciach medycyny. Opisano leczenie wielu schorzeń układu krążenia – zarówno w aspekcie profilaktyki, jak i wymiernego procesu terapeutycznego (farmakologicznego i interwencyjnego). Szczególnie cenne są algorytmy postępowania i aktualne wytyczne, umożliwiające szybkie podjęcie decyzji diagnostycznej i terapeutycznej. Publikacja uwzględnia również rzadkie schorzenia kardiologiczne a także zagadnienia z pogranicza innych dziedzin medycyny, które mają znaczenie w codziennej pracy lekarskiej.

ILUSTRACJE i TABELE
249 rycin, 169 tabel oraz 106 podsumowujących zestawień, które znacznie ułatwiają orientację i zapamiętywanie przeczytanego tekstu.

LEKI i ZALECENIA TERAPEUTYCZNE
zawiera spis leków oraz zalecenia terapeutyczne i diagnostyczne zgodne z wytycznymi European Society of Cardiology, American Heart Association oraz Ceutsche Gesellschaft fuer Kardiologie / Herz- und Kreislaufforschung.

AUTORZY
prof. dr. Erland Erdmann jest dyrektorem Centrum Kardiologicznego w Kolonii oraz cenionym autorytetem w dziedzinie kardiologii.
Pozostałych 33 autorów to znani w swoich dziedzinach specjaliści, których wiedza i doświadczenie umożliwiły stworzenie dzieła na wysokim poziomie fachowym reprezentującym praktyczne podejście do wielu trudnych problemów kardiologicznych.

DODATKI
spis leków, spis najistotniejszych badań klinicznych, ważne daty z historii kardiologii, tabela przeliczeniowa pomiędzy jednostkami SI a jednostkami konwencjonalnymi najczęściej stosowanych wartości laboratoryjnych, spis skrótów używanych w tekście.

30 innych produktów w tej samej kategorii: