Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Mała encyklopedia anatomii człowieka Zobacz większe

Mała encyklopedia anatomii człowieka

CZELE:8389309092

Nowy produkt

Autor: Zygmunt Urbanowicz
ISBN: 8389309092
Stron: 800
Format: B5
Oprawa: miękka

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

76,69 zł brutto

-17%

92,40 zł brutto

Więcej informacji

Pierwsze wykłady dla studentów medycyny odbywają się właśnie z anatomii. Każdy przyszły lekarz najpierw musi poznać podstawy budowy człowieka. Doskonałą w tym pomocą jest encyklopedia.

 

 

Na całość opracowania składa się ponad 7 tys. objaśnień hasłowych, liczne tabele oraz ryciny. Podstawę hasłową „Małej encyklopedii” stanowią międzynarodowe miana anatomiczne i odpowiadające im miana polskie. Poza nimi włączono pewne nazwy wprawdzie związane z anatomią, które jednak nie znalazły się na oficjalnej liście mian (np. trójkąt tętnicy językowej, wyrostek pochwowy otrzewnej), nazwy z pogranicza anatomii i fizjologii lub anatomii i kliniki (np. zespolenia między żyłami głównymi, krążenie krwi duże, małe i płodowe, krążenie chłonki, stłumienie bezwzględne i względne serca, przepukliny brzuszne, wady serca i inne) oraz najważniejsze eponimy.

Hasła zostały ułożone w porządku alfabetycznym, co umożliwia ich szybkie odszukanie przez czytelnika. Niektóre z nich, przede wszystkim dotyczące narządów, są obszerne i zawierają nie tylko opis, położenie, topografię, unaczynienie i unerwienie, ale często uwzględniają również aspekty czynnościowe i kliniczne. Włączone do tekstu ryciny oraz tabele mogą przekazać dodatkowe informacje i ułatwić przyswojenie opisów morfologicznych.

„Mała encyklopedia anatomii człowieka” stanowi kompendium wiedzy na temat budowy anatomicznej człowieka.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: