Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Masaż w wybranych jednostkach chorobowych. Część 1 Zobacz większe

Masaż w wybranych jednostkach chorobowych. Część 1

9788387046163

Nowy produkt

Autor: Adam Zborowski
Wydawnictwo AZ
Wydanie 2 Kraków 2010
Oprawa: miękka
Liczba stron 316
Wymiary: 165 x 235 mm
ISBN: 9788387046163

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

49,99 zł brutto

-2,00 zł

51,99 zł brutto

Więcej informacji

Od czasu opublikowania pierwszego wydania masażu w wybranych jednostkach chorobowych minęło 10 lat. To bardzo długo, uwzględniając postęp w medycynie i rehabilitacji. To również 10 lat pracy pedagogicznej, która wykazała niedostatki pierwszego wydania. W nowym, drugim wydaniu, które oddaję Czytelnikowi do ręki poszerzyłem treści dotyczące wybranych przeze mnie chorób, rozbudowałem metodykę zabiegu, dołączyłem elementy diagnostyki oraz podstawowe wskazania i przeciwwskazania dotyczące każdej jednostki chorobowej. Ponieważ książka ma być pomocna przy nauczaniu masażystów, w metodyce zabiegu oparłem się na metodach masażu ujętych w podstawie programowej dla zawodu technik masażysta, mimo, że istnieją inne specjalistyczne metody leczenia. Nie należy więc przedstawionej przeze mnie metodyki zabiegów traktować jako jedynego możliwego schematu postępowania, a raczej jako jeden z wielu sposobów leczenia masażem.
Mimo rezygnacji z omówienia chorób obecnie rzadziej spotykanych, poszerzenie treści spowodowało wzrost objętości opracowania. Z tego powodu całość masażu w wybranych jednostkach chorobowych będzie się składała z trzech, a nie jak w pierwszym wydaniu, dwóch części. Do korzystania z niniejszego opracowania konieczna jest znajomość książek dotyczących podstawowych metod masażu::
Masaż klasyczny, wyd. IV, Masaż segmentarny, wyd. III, Drenaż limfatyczny, wyd. III.
Mam nadzieję, że to nowe trzytomowe opracowanie okaże się przydatne przy nauczaniu masażu, jak również w pracy zawodowej wykwalifikowanych masażystów.
Adam Zborowski

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: