Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Podstawy badania klinicznego Basics in Clinical Examination Zobacz większe

Podstawy badania klinicznego Basics in Clinical Examination

MEDI:9788364737534

Nowy produkt

Wydawnictwo Medipage
Rok wydania 2016
Format 140 mm x 205 mm
Autor red. Piotr Zaborowski
Wydanie 1
Liczba stron 144
ISBN 9788364737534
Oprawa Miękka

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

39,50 zł brutto

-10,50 zł

50,00 zł brutto

Więcej informacji

Oblicze współczesnej medycyny zmieniło się w ciągu ostatnich 50 lat bardziej niż na przestrzeni kilku ostatnich wieków. Gigantyczny postęp w technikach diagnostycznych i zastosowanie wyrafinowanych urządzeń oraz metod opisujących i obrazujących stan poszczególnych układów i narządów, a nawet komórek organizmu,pozwala na rozpoznawanie zaburzeń i patologii nawet na poziomie molekularnym. Postęp nauki i poszerzenie wiedzy umożliwiły stworzenie metod leczenia chorób, których niedawno jeszcze nie znano. Zmiany następują tak szybko, że czasami trudno je śledzić.

Tylko jeden element praktyki medycznej pozostał stały i niezmienny. Jest nim osobisty kontakt lekarza z pacjentem. Na nic zdadzą się wszelkie możliwości współczesnej medycyny, jeśli lekarz nie będzie umiał rozmawiać z chorym i zdobyć jego zaufania, poprawnie go zbadać i na tej podstawie ustalić wstępnego rozpoznania. Wywiad i badanie przedmiotowe, składające się na to, co nazywamy badaniem klinicznym, są kluczem do tworzenia poprawnych hipotez diagnostycznych i racjonalnego planowania badań, a później także prowadzenia leczenia i śledzenia jego wyników. Dla lekarza nie ma nic wspanialszego niż satysfakcja z udzielenia skutecznej pomocy.

Oddajemy do rąk naszych Czytelników – studentów i lekarzy podręcznik podstaw badania klinicznego. Jest on podsumowaniem tego, co niezbędne przy nabieraniu profesjonalnych umiejętności i nawyków w kontakcie z każdym pacjentem. Układ książki oraz wskazówki dotyczące kolejności badania przedmiotowego pomagają porządkować wiedzę o chorym oraz umiejętność obserwacji bez ryzyka pominięcia czegoś ważnego.

Poza zdjęciami w tekście, na portalu MEDITEKA (http://www.mediteka.pl) prowadzonym przez wydawnictwo MediPage, umieściliśmy dodatkowo filmy pokazujące najważniejsze fragmenty badania przedmiotowego.

Podręcznik jest dwujęzyczny, polsko–angielski. Naszym zamiarem było ułatwienie studentom uczenia się i rozumienia pojęć medycznych bez konieczności sięgania do słowników. Nigdy nie wiadomo, co w życiu okaże się użyteczne i potrzebne i jakiego języka będziemy używali w przyszłości w codziennej pracy. 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

12 innych produktów w tej samej kategorii: