Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Preparaty Galenowe. opr. miękka Zobacz większe

Preparaty Galenowe. opr. miękka

9788360466858

Nowy produkt

Wydawnictwo Medpharm
Autor: Janusz Pluta, Dorota Haznar-Garbacz, Bożena Karolewicz, Magdalena Fast
rok wydania:2010 r.
ilość stron:192
format:168x240 mm
oprawa:miękka
ISBN:9788360466858

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

36,96 zł brutto

-16%

44,00 zł brutto

Więcej informacji

Produkcja preparatów leczniczych jest procesem składającym się z wielu etapów, wśród których pierwszym jest z reguły otrzymanie dobrej jakości wyjściowych surowców farmaceutycznych. Działem, który zajmuje się przygotowaniem półproduktów dla sporządzanych w aptece leków recepturowych i wielu leków gotowych jest preparatyka galenowa. Umożliwia ona otrzymanie całego szeregu postaci galenowych, które w dalszym etapie są wykorzystywane do produkcji leków.

Wymogi jakościowe oraz sposoby przygotowania wielu preparatów galenowych opisano w różnym zakresie w kolejnych wydaniach Farmakopei Polskiej. Informacje o nich oraz o specyfikach nie będących preparatami farmakopealnymi, a używanych w produkcji leków, znalazły się w niniejszej książce.

Podręcznik jest skierowany do techników farmaceutycznych i studentów farmacji starszych lat studiów, ale będzie również przydatny dla farmaceutów pracujących w aptekach i w przemyśle. Umożliwia bowiem znalezienie danych znajdujących się w różnych, czasem trudno dostępnych, wydawnictwach farmaceutycznych. Jego wartość podnosi również fakt, że informacje, które się tutaj znajdują są oparte w dużym stopniu na obowiązującym od stycznia b.r. VIII wydaniu Farmakopei Polskiej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: