Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Procedury operacyjne w ortopedii pediatrycznej. Tachdjian 2018 Zobacz większe

Procedury operacyjne w ortopedii pediatrycznej. Tachdjian 2018

EDRA:9788366067158

Nowy produkt

Wydawnictwo EDRA
J.A. Herring
red. W. Marczyński
236 stron
rok wydania: 2018
format: 210 x 275, opr. twarda
ISBN: 9788366067158

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

106,10 zł brutto

-17.75%

129,00 zł brutto

Więcej informacji

W książce przedstawiono 69 operacji z zakresu ortopedii dziecięcej, zarówno tych przeprowadzanych stosunkowo często, jak i tych wykonywanych sporadycznie. Opisane procedury pochodzą z Tachdjian’s Pediatric Orthopaedics, Fifth Edition i zostały one usystematyzowane w przejrzyste działy, aby czytelnik mógł szybko odnaleźć procedurę, której szuka. Jest to idealna pozycja dla młodych ortopedów, którzy chcieliby uzyskać jasny opis rekomendacji i preferowanych metod operacyjnych. Książka jest również odpowiednia dla bardziej doświadczonych ortopedów, którzy potrzebują odświeżenia wiadomości przed wykonaniem operacji lub chcieliby poznać alternatywne techniki.
Ortopeda musi dokładnie rozważyć wiele czynników zanim wykona operację, w tym zadać sobie pytanie, czy jest wystarczająco doświadczony, aby przeprowadzić dany zabieg. Powinien być także otwarty na możliwość zasięgnięcia drugiej opinii czy konsultację kolegów i autorytetów w dziedzinie ortopedii, jeżeli istnieją wątpliwości co do wskazań do danego leczenia. Istotne jest, aby w miarę możliwości dzieci i rodzice uczestniczyli w podejmowaniu decyzji co do leczenia. Z tego powodu monografia dotycząca technik chirurgicznych z definicji wyklucza najważniejszą część tego procesu – podejmowanie decyzji, gdy operacje dotyczą młodej osoby. Lekarz musi rozumieć proces chorobowy, jego historię naturalną, rokowanie bez leczenia i prawdopodobną odpowiedź na leczenie operacyjne. Musi on także wiedzieć, jak ważne jest planowanie przedoperacyjne i postępowanie pooperacyjne, zdawać sobie sprawę z możliwych powikłań i negatywnych wyników.
Autorzy poniższego opracowania mają zdecydowanie odpowiednie kwalifikacje w tej dziedzinie ortopedii. The Texas Scottish Rite Hospital zajmuje się dziećmi z problemami ortopedycznymi od 1921 roku. Dwa razy w tygodniu zespół spotyka się, aby omówić wskazania i techniki operacyjne oraz wyniki bardzo wielu operacji. Opracowujemy i publikujemy wyniki analiz wszystkich aspektów chirurgicznych i niechirurgicznych działań. Nieustannie uczymy się nowych zabiegów, poprawiamy wyniki starszych, ponieważ nie można zatrzymać się w nauce medycyny. Podręcznik został bogato zilustrowany i wierzymy, że procedury są również dobrze opisane. Zachęcamy czytelnika do skorzystania z materiału filmowego. Nagrania pochodzą z rzeczywistych operacji, starannie zmontowanych w celu przedstawienia najważniejszych etapów przeprowadzanych zabiegów.
Z Przedmowy

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: