Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Projektowanie konstrukcji stalowych, cz. 1. Dźwigary kratownicowe, słupy, ramownice Zobacz większe

Projektowanie konstrukcji stalowych, cz. 1. Dźwigary kratownicowe, słupy, ramownice

PWNW:9788301184827

Nowy produkt

Wydanie: Warszawa, 1, 2016
Autor: Jan Żmuda
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 05.05.2016
Język wydania:    polski
ISBN:    9788301184827
EAN:    9788301184827
Liczba stron:    350
Wymiary:    16.5x23.5
Waga:    0.56kg

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

45,43 zł brutto

-23%

59,00 zł brutto

Więcej informacji

Projektowanie konstrukcji stalowych
Należy zwrócić uwagę, że Profesor Jan Żmuda specjalista w dziedzinie konstrukcji stalowych, o dużym dorobku naukowym, ma też wiele osiągnięć na niwie inżynierskiej. Jako autor ponad 250 prac o charakterze wdrożeniowym, projektowym i ekspertyzowym przedstawił w książce wiele zagadnień w ujęciu potrzeb projektowej praktyki inżynierskiej.
z opinii prof. dr hab. Inż. Antoniego Biegusa
„Projektowanie konstrukcji stalowych” to syntetyczne ujęcie obszernych i rozczłonkowanych postanowień norm Eurokod, zwłaszcza Eurokod 3, wraz ze wskazaniem ich praktycznego stosowania podczas wymiarowania i projektowania podstawowych stalowych elementów konstrukcyjnych (pręty ściskane, rozciągane, słupy, belki, węzły) i ustrojów konstrukcyjnych (dźwigary kratownicowe, układy poprzeczne słupowo – ryglowe, ramy).
Opracowanie stanowi rodzaj przewodnika w procesie projektowania podstawowych elementów konstrukcyjnych i bardziej złożonych zespołów nośnych stalowych szkieletów konstrukcyjnych, ułatwiającym projektantom, ale również wykonawcom konstrukcji prawidłową interpretację, aplikację i praktyczne zrozumienie zasad konstrukcyjnych przyjętych w postanowieniach norm Eurokod. Podstawy teoretyczne wyjaśniające zasady projektowania, w tym wymiarowanie i konstruowanie prostych lub bardziej złożonych stalowych elementów i ustrojów konstrukcyjnych, poparto licznymi przykładami obliczeniowymi z szkicami ich rozwiązań konstrukcyjnych.
W części pierwszej „Projektowanie konstrukcji stalowych” Autor skupił się na dźwigarach kratownicowych, słupach i ramownicach. Część druga – stanowiąca odrębną publikację – to omówienie zasad projektowania belek, płatwi, węzłów i połączeń, ram oraz łożysk.
Książka jest adresowana także do studentów wydziałów budownictwa (lądowego, wodnego, dróg i mostów, kolejowego) i wydziałów pokrewnych (mechanicznych, rolniczych) wyższych uczelni technicznych. Zakres opracowania jest dostosowany bowiem do programu przedmiotów „Konstrukcje metalowe 1 i 2”.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii: