Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Refluks krtaniowo-gardłowy Zobacz większe

Refluks krtaniowo-gardłowy

9788320046083

Nowy produkt

Dziedzina: Alergologia, Gastroenterologia
Autorzy:Lucyna Dymek, Andrzej Dymek
Wydawnictwo:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Stron: 250
ISBN:9788320046083
Rok wydania: 2015
Wydanie: 1 dodruk
Oprawa: miękka
Format: B5

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

135,20 zł brutto

-20%

169,00 zł brutto

Więcej informacji

Przekazujemy Państwu publikację, która w sposób całościowy prezentuje problematykę refluksu krtaniowo-gardłowego – LPR (laryngopharyngeal reflux). 
LPR jest specyficzną odmianą kliniczną refluksu żołądkowo-przełykowego, w której objawy chorobowe zlokalizowane są poza przewodem pokarmowym. Obecnie dysponujemy właściwym narzędziem do diagnostyki i monitorowania tej choroby – pH-metrią gardła. 
Jeśli publikacja ta przyczyni się do lepszego poznania przez lekarzy istoty tego schorzenia i poprawi skuteczność terapeutyczną, nasz cel zostanie osiągnięty. 
dr n. med. Lucyna Dymek i dr n. med. Andrzej Dymek
 
„…Inne zalety tej pozycji książkowej, to wskazanie, jak liczne objawy i zespoły chorobowe mogą mieć u podłoża LPR: zapalenie krtani, kaszel, astma refluksowa, nadżerki zębowe, a nawet wysiękowe zapalenie ucha. To także trafnie dobrane ryciny pokazujące mechanizm schorzenia oraz przejrzyste, starannie opracowane pod względem graficznym i merytorycznym algorytmy postępowania diagnostycznego. A na koniec – przegląd metod leczniczych od profilaktyki, przez farmakoterapię, po leczenie chirurgiczne…”
prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

17 innych produktów w tej samej kategorii: