Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Stany nagłe w gastroenterologii Zobacz większe

Stany nagłe w gastroenterologii

9788376099828

Nowy produkt

Wydawnictwo Elsevier
A.M. Mills, A.J. Dean

wyd. I polskie, red. E. Małecka-Panas
316 stron
rok wydania: 2014
format: 155 x 235, opr. twarda
ISBN: 9788376099828

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

114,33 zł brutto

-17.75%

139,00 zł brutto

Więcej informacji

Z przedmowy:

Właściwa ocena pacjenta z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego jest niezwykle ważna dla specjalistów medycyny ratunkowej oraz lekarzy izby przyjęć. Dobre przygotowanie teoretyczne oraz umiejętność praktycznego wykorzystania tych wiadomości mogą uratować komuś życie.

Niniejszy podręcznik zawiera zagadnienia z tej dziedziny przedstawione w przejrzysty, łatwy do zrozumienia sposób. W większości rozdziałów przedstawiono kolejne choroby przewodu pokarmowego, uwzględniając szczegółowy opis badania klinicznego, diagnostyki, a także najnowszych metod obrazowanie i leczenia. Czytelnik odnajdzie tu również przegląd informacji na temat leczenia poszczególnych grup pacjentów, jak dzieci, osoby w wieku podeszłym oraz pacjenci z niedoborami odporności czy po zabiegach operacyjnych.

Wiele rozdziałów porusza tematy rzadko omawiane w innych publikacjach: interdyscyplinarne lub z pogranicza różnych dziedzin medycyny. Podkreślenia wymaga szerokie i szczegółowe przedstawienie objawów ze strony przewodu pokarmowego w przebiegu chorób ogólnoustrojowych, w tym rzadko spotykanych, co ma istotne znaczenie w diagnostyce różnicowej.

Pozycja ta na pewno spotka się z zainteresowaniem szerokiego grona czytelników: nie tylko lekarzy zajmujących się medycyną ratunkową, ale także studentów medycyny, stażystów oraz przedstawicieli wielu specjalności lekarskich.

26 innych produktów w tej samej kategorii: