Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Tietz Tom I Medycyna Laboratoryjna w praktyce przypadki kliniczne Zobacz większe

Tietz Tom I Medycyna Laboratoryjna w praktyce przypadki kliniczne

MEDP:9788378460473

Nowy produkt

Wydawnictwo Medpharm
m.g. Scott, A.M. Gronowski, C.S. Eby
Redakcja wydania I polskiego Mieczysław Woźniak
rok wydania:2014 r.
ilość stron:408
format:168x238 mm
oprawa:miękka
ISBN:9788378460473

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

109,20 zł brutto

-16%

130,00 zł brutto

Więcej informacji

Klasyka Diagnostyki Laboratoryjnej TIETZ. Przypadki kliniczne.
Wydany po polsku w 2 tomach.

Medycyna laboratoryjna jest niezbędnym narzędziem w pracy lekarzy praktyków. Umiejętny wybór metod badan laboratoryjnych i ich prawidłowa interpretacja wpływają na jakość leczenia pacjentów – diagnozę,
rokowanie i długookresowe planowanie terapii.
• Niniejszy podręcznik dostarcza pełnej wiedzy na temat zastosowania nowoczesnej medycyny laboratoryjnej w praktyce, przedstawionej jako zbiór przypadków klinicznych.
• Opisy przypadków zostały uzupełnione o zagadnienia z zakresu diagnostyki układów i narządów, m.in. hematologii, hemostazy, dysfunkcji immunologicznych, diagnostyki molekularnej, czy toksykologicznej.
• Opis każdego przypadku rozpoczyna sie od przedstawienia historii choroby pacjenta oraz wyników badan laboratoryjnych. W dalszej części zostały omówione relacje pomiędzy wynikami, objawami choroby i rozpoznaniem różnicowym. Całość uzupełniona jest opisem fizjopatologii choroby i sposobem leczenia.
• Podręcznik zawiera ponadto informacje na temat zastosowania wielu nowych metod badan laboratoryjnych, nowych sposobów leczenia, aktualnych zaleceń dotyczących prewencji opartej na użyciu laboratoryjnych testów diagnostycznych i nowych algorytmów postępowania w medycynie laboratoryjnej.
• Ponadto zostały przedstawione przykładowe czynniki mające wpływ na powstawanie błędów w procesie analitycznym, jak równiez w fazie niezależnej od tego procesu. Zrozumienie mechanizmów interferencji i ich wpływu na wartość mierzonego parametru pozwala na wyeliminowanie fałszywych wyników i uzyskanie wiarygodnej informacji o stanie zdrowia pacjenta.
Mamy nadzieje, ze niniejsza książka pozwoli pogłębić wiedze na temat zastosowania medycyny laboratoryjnej opartej na dowodach naukowych w praktyce i będzie przydatna w pracy zawodowej diagnostów laboratoryjnych, patologów i lekarzy.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: