Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! TIETZ Tom I+Tom II Medycyna Laboratoryjna w praktyce Przypadki Kliniczne. KOMPLET Zobacz większe

TIETZ Tom I+Tom II Medycyna Laboratoryjna w praktyce Przypadki Kliniczne. KOMPLET

MEDP:9788378460472

Nowy produkt

Wydawnictwo Medpharm
M.G. Scott, A.M. Gronowski, C.S. Eby
Redakcja wydania I polskiego Mieczysław Woźniak
rok wydania:2014 r.
ilość stron:916
format:168x238 mm
ISBN:9788378460472
Komplet:

Tom1 - oprawa miękka

Tom2 - oprawa twarda

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

210,00 zł brutto

-16%

250,00 zł brutto

Więcej informacji

Medycyna laboratoryjna jest niezbędnym narzędziem w pracy lekarzy praktyków. Umiejętny wybór metod badan laboratoryjnych i ich prawidłowa interpretacja wpływają na jakość leczenia pacjentów – diagnozę,
rokowanie i długookresowe planowanie terapii.
• Niniejszy podręcznik dostarcza pełnej wiedzy na temat zastosowania nowoczesnej medycyny laboratoryjnej w praktyce, przedstawionej jako zbiór przypadków klinicznych.
• Opisy przypadków zostały uzupełnione o zagadnienia z zakresu diagnostyki układów i narządów, m.in. hematologii, hemostazy, dysfunkcji immunologicznych, diagnostyki molekularnej, czy toksykologicznej.
• Opis każdego przypadku rozpoczyna sie od przedstawienia historii choroby pacjenta oraz wyników badan laboratoryjnych. W dalszej części zostały omówione relacje pomiędzy wynikami, objawami choroby i rozpoznaniem różnicowym. Całość uzupełniona jest opisem fizjopatologii choroby i sposobem leczenia.
• Podręcznik zawiera ponadto informacje na temat zastosowania wielu nowych metod badan laboratoryjnych, nowych sposobów leczenia, aktualnych zaleceń dotyczących prewencji opartej na użyciu laboratoryjnych testów diagnostycznych i nowych algorytmów postępowania w medycynie laboratoryjnej.
• Ponadto zostały przedstawione przykładowe czynniki mające wpływ na powstawanie błędów w procesie analitycznym, jak równiez w fazie niezależnej od tego procesu. Zrozumienie mechanizmów interferencji i ich wpływu na wartość mierzonego parametru pozwala na wyeliminowanie fałszywych wyników i uzyskanie wiarygodnej informacji o stanie zdrowia pacjenta.
Mamy nadzieje, ze niniejsza książka pozwoli pogłębić wiedze na temat zastosowania medycyny laboratoryjnej opartej na dowodach naukowych w praktyce i będzie przydatna w pracy zawodowej diagnostów laboratoryjnych, patologów i lekarzy.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: