Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Trądzik. Diagnostyka i leczenie Zobacz większe

Trądzik. Diagnostyka i leczenie

9788375630251

Nowy produkt

Autor: Guy F. Webster, Anthony V. Rawlings
Praca zbiorowa pod redakcją Doroty Krasowskiej
ISBN: 9788375630251
Stron: 390
Format: B5
Oprawa: twarda

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

83,00 zł brutto

-17%

100,00 zł brutto

Więcej informacji

W ostatnich latach rozwój biologii molekularnej, genetyki, immunologii oraz nauk farmaceutycznych przyczynił się do ogromnego postępu w rozumieniu patogenezy trądziku pospolitego.

Zaowocowało to wprowadzeniem nowych metod leczenia, przez co ta przewlekła i nawrotowa choroba dotycząca najczęściej ludzi młodych, i będąca niejednokrotnie przyczyną stresu, daje się coraz lepiej i skuteczniej leczyć.

Dzięki tej publikacji lekarze otrzymali najnowsze informacje o leczeniu trądziku. Każda z części książki przedstawia biologię gruczołu łojowego i patofizjologię trądziku; leczenie trądziku; czynne dostarczanie, preparaty i oznaczenia laboratoryjne.

W części pierwszej znalazły się zagadnienia z zakresu patogenezy trądziku; biologii komórkowej aparatu mieszkowo-łojowego; wydzielania łoju; biologii molekularnej retinoidów i ich receptorów oraz receptorów aktywowanych przez proliferatory peroksysomów.

Część druga dotyczy różnych sposobów w leczenia trądziku. Część trzecia to głównie modele in vitro w ocenie technologii przeciwtrądzikowych oraz zasady leczenia miejscowego.

Bardzo pomocną częścią książki jest kilkustronicowy kolorowy atlas zdjęć.

Książka przedstawia aspekty patogenezy i leczenia trądziku w oparciu o najnowsze osiągnięcia badań dotyczących biologii sebocytów, gruczołów łojowych i jednostek włosowo-łojowych. W każdym rozdziale zamieszczono dokumentację graficzną, pozwalającą czytelnikowi lepiej zrozumieć poruszane problemy, oraz bogate piśmiennictwo, co podnosi wartość książki”.

Dr hab. n. med. Dorota Krasowska

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: