Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Ultrasonografia przezciemiączkowa u noworodków Zobacz większe

Ultrasonografia przezciemiączkowa u noworodków

MEDIP:9788362875108

Nowy produkt

Wydawnictwo Medipage
Rok wydania 2012
Format 123mmx185mm
Autor Gerda Meijler
Redaktor wydania polskiego Andrzej Marciński
Wydanie 1
Liczba stron 170
Liczba ilustracji 162
ISBN 9788362875108
Oprawa Miękka

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

67,00 zł brutto

-13,00 zł

80,00 zł brutto

Więcej informacji

Ultrasonografia przezciemiączkowa jest najbardziej dostępną, przyjazną dla pacjenta i najtańszą metodą badania obrazowego na oddziałach neonatologicznych. Dostarcza najważniejszych informacji na temat dojrzewania mózgu u przedwcześnie urodzonych noworodków. Umożliwia wykrycie najczęściej występujących wad mózgu u noworodków przedwcześnie urodzonych i urodzonych o czasie. Badanie to, w razie potrzeby, można często powtarzać.

W drugim wydaniu angielskim ultrasonografii skoncentrowano się na podstawach techniki badania - od sposobu przygotowania pacjenta do badania, poprzez strategie jego prowadzenia po klasyfikacje nieprawidłowości. W tym wydaniu zamieszczono wiele nowych zdjęć ultrasonograficznych, których jakość, w porównaniu z pierwszym wydaniem książki, jest znacznie lepsza. Przedstawiono także najważniejsze informacje na temat procedury badania ultrasonograficznego oraz wyboru odpowiednich przekrojów. Opisano i zobrazowano standardowe techniki wykorzystujące ciemiączko przednie jako okno akustyczne, zwrócono jednak również uwagę na znaczenie dodatkowych okien akustycznych.

Zwarty układ graficzny książki sprawia, że jest ona idealnym i przystępnym źródłem wiedzy dla nowicjusza, jednak dostarcza także wartościowych informacji bardziej doświadczonemu praktykowi.

30 innych produktów w tej samej kategorii: