Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej Zobacz większe

Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej

9788320046069

Nowy produkt

Autorzy:Franciszek Kokot, Edward Franek
Wydawnictwo:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Stron: 288
ISBN:9788320046069
Rok wydania: 2013
Wydanie: 1
Oprawa: miękka
Format: A5

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

81,75 zł brutto

-25%

109,00 zł brutto

Więcej informacji

W książce przedstawiono patofizjologię, diagnostykę i terapię zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej zgodnie z najnowszymi osiągnięciami medycyny.
Autorzy kładą nacisk na takie zjawiska, jak rozmaite postaci odwodnienia i przewodnienia (m.in. obrzęki) oraz metabolizm podstawowych dla życia pierwiastków chemicznych; wiele miejsca poświęcają różnego typu kwasicom i zasadowicom; szczegółowo omawiają rolę układów i narządów w gospodarce kwasowo-zasadowej.
Gruntowna znajomość tych zagadnień daje niezmierne korzyści lecznicze, takie jak ograniczenie śmiertelności z powodu biegunki wśród dzieci do wartości poniżej 1%; pozwala na uniknięcie jatrogennych powikłań sercowo-naczyniowych u pacjentów, którzy przyjmują diuretyki, kortykosteroidy, leki nefrotoksyczne lub wpływające na przezbłonowy transport elektrolitów.
Obecnie nie można już wyobrazić sobie zwalczania wstrząsu, dializoterapii lub transplantacji serca i wątroby bez opanowania podstawowych praw rządzących homeostazą wodno-elektrolitową i kwasowo-zasadową.
Publikacja jest adresowana do internistów, lekarzy rodzinnych, nefrologów i endokrynologów.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

29 innych produktów w tej samej kategorii: