Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Zarys dziejów chirurgii polskiej Zobacz większe

Zarys dziejów chirurgii polskiej

9788320042115

Nowy produkt

Dziedzina: Chirurgia ogólna
Autorzy:Józef Bogusz, Krzysztof Brożek, Zdzisław Gajda
Redaktor naukowy:Wojciech Noszczyk
Wydawnictwo:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Stron: 700
ISBN:9788320042115
Rok wydania: 2011
Wydanie: 2
Oprawa: twarda
Format: A4

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

164,25 zł brutto

-25%

219,00 zł brutto

Więcej informacji

W książce ukazano rozwój chirurgii na ziemiach polskich od czasów najdawniejszych po współczesność. Jest to dzieło wyjątkowe, ponieważ jego autorzy podjęli się przybliżenia czytelnikowi nie tylko historii nauki, ale także życia akademickiego i jego obyczajów, historii szpitalnictwa i ludzi, którzy szpitale tworzyli. 
W obecnym wydaniu, którego uaktualnienia i uzupełnienia podjął się redaktor i zarazem współautor prof. Wojciech Noszczyk, na nowo opracowano rozdział dotyczący działalności chirurgów polskich podczas II wojny światowej, a także zamieszczono rozdział traktujący o stanie i osiągnięciach chirurgii polskiej po przełomie 1989 roku.
Niebagatelną zaletą publikacji jest materiał ilustracyjny. Wśród zamieszczonych w książce zdjęć są m.in. ryciny z dawnych podręczników chirurgii, na których przedstawiono opisy skomplikowanych operacji chirurgicznych oraz narzędzia chirurgiczne, a także zdjęcia najwybitniejszych polskich chirurgów czy zespołów tworzących poszczególne kliniki. Materiał uzupełniono indeksem osobowym.
Uzupełnieniem publikacji jest płyta DVD z wykładami wybitnych chirurgów polskich.

30 innych produktów w tej samej kategorii: