Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Atlas ultrasonografii nerwów obwodowych. Siegfried Peer, Zobacz większe

Atlas ultrasonografii nerwów obwodowych. Siegfried Peer,

MEDI:9788364737527

Nowy produkt

Wydawnictwo Medipage
Rok wydania 2015
Autor Siegfried Peer, Hannes Gruber
Redaktor wydania polskiego dr Piotr Nowakowski
Wydanie 1
Liczba stron 140
ISBN 9788364737527
Oprawa Miękka

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

136,00 zł brutto

-20%

170,00 zł brutto

Więcej informacji

W ostatnich latach obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania ultrasonografią diagnostyczną i interwencyjną obwodowego układu nerwowego. Szerokie poparcie zyskują w szczególności techniki lokalnej anestezji i leczenia bólu pod kontrolą USG. Właśnie te zastosowania ultrasonografii wymagają dokładnej wiedzy z zakresu anatomii topograficznej nerwów obwodowych, która często jest dość skomplikowana. 

Celem tej publikacji jest dostarczenie Tobie, Czytelniku, przewodnika pod hasłem „jak znaleźć odpowiedni nerw”. „Zdecydowaliśmy – piszą autorzy - aby opisywać jedynie przekrój anatomiczny, natomiast na obrazach USG i MRI oznaczać tylko nerw, aby wzrokowe porównywanie struktur na obrazach radiologicznych z ryciną anatomiczną pobudzało mózg do pracy i przyspieszało uczenie wzrokowe.” Na każdej stronie poświęconej jednemu nerwowi w typowej lokalizacji anatomicznej oprócz zestawu czterech rycin zamieszczono jedno lub dwa dodatkowe zdjęcia, przedstawiające przekrój podłużny lub obraz o rozszerzonym polu widzenia prawidłowego nerwu, lub zdjęcie typowego procesu chorobowego, takiego jak np. neuropatia kompresyjna.

Atlas ten jest uporządkowany według charakterystycznych okolic anatomicznych i dostarcza zestawu czterech obrazów dla każdej typowej topografii nerwu: zdjęcia pokazującego, jak ułożyć głowicę w celu pokazania struktur widocznych na przedstawionym obrazie ultrasonograficznym, przekroju anatomicznego oraz zdjęcia MRI w sekwencji T1 w tej samej płaszczyźnie, co obraz w USG.

30 innych produktów w tej samej kategorii: