Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Diagnostyka obrazowa noworodków Kirpalani, Epelman, Mernagh Zobacz większe

Diagnostyka obrazowa noworodków Kirpalani, Epelman, Mernagh

MEDI:9788364737473

Nowy produkt

Wydawnictwo Medipage
Rok wydania 2015
Format 187 mm x 246 mm
Autor Haresh Kirpalani, Monica Epelman, John Richard Mernagh
Redaktor wydania polskiego Maria Borszewska-Kornacka, Katarzyna Gruszczyńska, Magdalena Machnikowska-Sokołowska
Wydanie 1
Liczba stron 272
ISBN 9788364737473
Oprawa miękka

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

160,00 zł brutto

-20%

200,00 zł brutto

Więcej informacji

Badania kliniczne i radiologiczne są podstawą opieki nad chorym noworodkiem, a właściwe stosowanie i interpretacja badań radiologicznych wymaga pracy zespołowej i jasnej komunikacji pomiędzy klinicystami (w tym położnikami i chirurgami) i radiologami.

Zlecanie zdjęć rentgenowskich stało się częścią rutynowego postępowania, ale nie zawsze jest dobrze przemyślane. Podręcznik ten nie tylko przypomina różne zasady obrazowania diagnostycznego, ale również zwraca uwagę na ich praktyczne zastosowanie, podkreślając racjonalizację ilości wykonywanych procedur. Podręcznik prezentuje korzyści, ograniczenia i techniczne aspekty każdej metody obrazowania wraz z licznymi przykładami w każdym rozdziale.
Szczególnie cenna jest prezentacja kryteriów wykonywania badań obrazowych opartych na dowodach naukowych, ponieważ informacje te rzadko uwzględniane są w podręcznikach. 
Książka jest bardzo przystępnie napisana i dostarcza jasnych informacji oraz wytycznych postępowania. Dodatkową zaletą tego podręcznika jest wielodyscyplinarne podejście, umożliwiające odpowiednie użycie i ocenę metod obrazowania. Jest to zasługa wykorzystania wielospecjalistycznego zespołu autorów, w tym neonatologów, radiologów, pediatrów i położników. Wielką zaletą tej książki jest nie tylko treść, ale także ogromna liczba obrazów służących do zilustrowania przedstawionych informacji.

Diagnostyka obrazowa noworodka to nieodzowna lektura dla lekarzy pediatrów, neonatologów oraz pielęgniarek neonatologicznych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: