Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! O depresji dziś NOWOŚĆ Zobacz większe

O depresji dziś NOWOŚĆ

PZWL:9788320061413

Nowy produkt

Wydanie: Warszawa, 1, 2020
Copyright: 2020
Seria / cykl: Choroby mózgu
Autor: Iwona Koszewska
Wydawca: PZWL Wydawnictwo Lekarskie
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 28.09.2020
Język wydania: polski
ISBN: 9788320061413
EAN: 9788320061413
Liczba stron: 348
Wymiary: 15x23.5cm

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

103,20 zł brutto

-20%

129,00 zł brutto

Więcej informacji

O depresji dziś
„O depresji dziś” kolejny tytuł w serii Choroby mózgu.

Wyjątkowa książka rozmów o depresji. Autorka, znany i ceniony psychiatra - dr n. med. Iwona Koszewska, rozmawia o współczesnej depresji z lekarzami, psychoterapeutami, naukowcami, socjologami, antropologiem, pisarzem, scenarzystką, wykładowcami, organizatorami kampanii społecznych, nauczycielami i pacjentami.

Ważne słowa układają się w ciekawe, intymne, szczere, przyciszone dialogi o cywilizacyjnej chorobie XXI wieku. Wywiady są ułożone według klucza:

W jakich czasach żyjemy,
Wokół przyczyn,
Postępy nauki,
Niedoskonały paradygmat diagnostyczny,
Przeżycia depresyjne,
Współchorobowość,
Można pomóc – rozpoznać, leczyć, zapobiegać,
Nie jesteś sam.
Wszystkie rozmowy zostały opatrzone czułą narracją i komentarzem dr Iwony Koszewskiej:

„Chciałam ukazać całą złożoność problemu depresji, która dziś obejmuje nie tylko rozpoznawanie i leczenie, lecz także zapobieganie, kierunki i szanse dalszego leczenia, nadzieje związane z postępem neuropsychiatrii oraz szereg zagadnień społecznych. Problem depresji przedstawiam w sposób nieoczywisty, a mianowicie poprzez wywiady z osobami, ukazującymi różne strony problemu depresji w dzisiejszym świecie. Są to naukowcy, specjaliści różnych dziedzin, w tym lekarze różnych specjalności, osoby doświadczające depresji lub ich bliscy, osoby spotykające ludzi depresyjnych w swojej pracy: nauczyciele, księża, pracownicy społeczni, czy twórcy kampanii społecznych i działacze społeczni z organizacji pozarządowych. Z takiej formy przedstawienia wyłania się obraz depresji jako zjawiska złożonego, problemu nie tylko medycznego i psychologicznego, lecz także społecznego mogącego zainteresować specjalistów, dziennikarzy, socjologów i badaczy naszych czasów”.

30 innych produktów w tej samej kategorii: