Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Feynmana wykłady z fizyki. T. 2, cz. 1 Elektryczność i magnetyzm. Elektrodynamika Zobacz większe

Feynmana wykłady z fizyki. T. 2, cz. 1 Elektryczność i magnetyzm. Elektrodynamika

9788301177843

Nowy produkt

Richard P. Feynman, Robert B. Leighton, Matthew Sands
Tłumaczenie: Ryszard Gajewski, Zofia Królikowska, Marek Grynberg, Krzysztof Rejmer
Wydanie: siódme, poprawione
Wydawnictwo Naukowe PWN, 2014
Oprawa miękka, s. XXX+376
ISBN: 9788301177843
Format: 19,5x24 cm

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

44,80 zł brutto

-30%

64,00 zł brutto

Więcej informacji

Feynmana wykłady z fizyki, słynny podręcznik, pierwotnie przeznaczony dla studentów Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego, następnie przekształcony przez współpracowników autora, Roberta B. Leightona i Matthew Sandsa, w najbardziej niezwykły podręcznik fizyki, jaki został kiedykolwiek napisany.

Jego oryginalność polega nie tylko na nietradycyjnym doborze materiału i niekonwencjonalnym porządku jego wyłożenia. Począwszy od praw Newtona, przez szczególną teorię względności, optykę, mechanikę statystyczną i termodynamikę wykłady te są pomnikiem jasności wykładu oraz głębokiej intuicji i gruntownej znajomości zagadnienia. Autor ukazuje fizykę niejako in statu nascendi, wciąga czytelnika w odkrywanie prawidłowości rządzących przyrodą. Na kartach książki Feynmana fizyka przestaje być zbiorem praw o bloczkach, dźwigniach i pryzmatach, a staje się tym, czym jest w rzeczywistości – fascynującą opowieścią o pięknie praw przyrody.

Ta książka to podstawowy przewodnika po fizyce dla studentów fizyki i dziedzin pokrewnych, nauczycieli i pracowników naukowych oraz dla wszystkich interesujących się fizyką. Obecne, nowe wydanie milenijne oferuje lepszą typografię, rysunki, skorowidze oraz poprawki autoryzowane przez Kalifornijski Instytut Technologiczny.

30 innych produktów w tej samej kategorii: