Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Antybiotyki w medycynie rodzinnej Zobacz większe

Antybiotyki w medycynie rodzinnej

9788320040548

Nowy produkt

Dziedzina: Choroby wewnętrzne, Choroby zakaźne, Medycyna rodzinna
Seria wydawnicza:PRAKTYKA LEKARZA RODZINNEGO
Autorzy:Iwona Łętowska, Sławomir Chlabicz
Wydawnictwo:Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Stron: 192
ISBN:9788320040548
Rok wydania: 2013
Wydanie: 1
Oprawa: miękka
Format: A4

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

89,25 zł brutto

-25%

119,00 zł brutto

Więcej informacji

Różnorodność dostępnych antybiotyków i zmieniająca się wrażliwość drobnoustrojów sprawiają, że podejmowanie trafnych decyzji terapeutycznych jest coraz bardziej skomplikowane. Prezentowany podręcznik jest źródłem praktycznych informacji na temat doboru antybiotyków w lecznictwie ambulatoryjnym. Przedstawiając opcje terapeutyczne, Autorzy kierowali się dostępnością leku w polskim lecznictwie otwartym. Świadomie pominęli antybiotyki stosowane w lecznictwie zamkniętym. 
W pierwszej części książki zostały omówione antybiotyki stosowane w lecznictwie ambulatoryjnym i ich różnorodne działanie przeciwbakteryjne. Podzielono je na antybiotyki hamujące syntezę ściany komórkowej, biosyntezę białek i syntezę DNA. 
Następnie przedstawiono zasady stosowania antybiotyków, koncentrując się m.in. na rodzajach antybiotykoterapii, profilaktycznym stosowaniu antybiotyków, drogach ich podania i możliwych działaniach niepożądanych.
Kolejna część podręcznika zawiera szczegółową charakterystykę głównych patogenów bakteryjnych Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, z uwzględnieniem ich czynników zjadliwości, lekowrażliwości i lekooporności.
W ostatniej części omówiono wywoływane przez te drobnoustroje choroby. Uwzględniono tu podział na zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, układu moczowo-płciowego, przewodu pokarmowego, skóry oraz narządu wzroku.
Korzystanie z podręcznika ułatwiają liczne tabele, wypunktowania oraz graficzne wyróżnienie najważniejszych informacji.

30 innych produktów w tej samej kategorii: