Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Kompendium farmakologii i toksykologii Mutschlera Zobacz większe

Kompendium farmakologii i toksykologii Mutschlera

9788362283811

Nowy produkt

Wydawnictwo Medpharm
Autor: Ernst Mutschler; Gerd Geisslinger; Heyo K. Kroemer; Peter Ruth; Monika Schaefer-Korting
Wydanie Wydanie II polskie, pod red. Włodzimierza Buczko
rok wydania:2011 r.
ilość stron:528
format:168x238 mm
oprawa:miękka
ISBN:9788362283811

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

84,00 zł brutto

-16%

100,00 zł brutto

Więcej informacji

Kompendium to jest niezwykle przejrzystym przeglądem współczesnej farmakologii, a wszystkie informacje zostały przekazane w sposób niezmiernie prosty, jasny i zwięzły. Stanowi doskonałe uzupełnienie do nauki farmakologii dla studentów oraz osób szkolących się i przygotowujących do egzaminów dyplomowych i specjalizacyjnych. Ogromne zainteresowanie studentów tym podręcznikiem, a także konieczność zaktualizowania zawartej w nim wiedzy spowodowały, że ze zrozumieniem przyjąłem prośbę Wydawnictwa MedPharm Polska, aby podjąć się redakcji drugiego wydania polskiego Kompendium farmakologii i toksykologii Mutschlera.

Ogromne zainteresowanie studentów tym podręcznikiem, a także konieczność zaktualizowania zawartej w nim wiedzy spowodowały, że ze zrozumieniem przyjąłem prośbę Wydawnictwa MedPharm Polska, aby podjąć się redakcji drugiego wydania polskiego Kompendium farmakologii i toksykologii Mutschlera. Zachowując rzetelność oryginalnego tekstu, zawarłem uzupełnienia umieszczone w dużym podręczniku i dodałem krótką informację na temat terapii chorób trzustki. Liczę na wyrozumiałość prof. Mutschlera, ponieważ uzupełniłem jego książkę o najnowsze dane, usuwając jednocześnie wiadomości już nieaktualne.

Postęp badań nad nowymi lekami, stałe doskonalenie form farmakoterapii oraz popularność podręcznika Farmakologia i toksykologia Ernsta Mutschlera i jego współpracowników sprawiły, że w roku 2008 ukazało się już dziewiąte wydanie niemieckie, poprawione i uzupełnione, a dwa lata później powstało drugie wydanie polskie pod moją redakcją. W porównaniu z pierwszym wydaniem usunięta została znaczna część informacji nieaktualnych, umieszczono natomiast najnowsze dane dotyczące leków i standardów terapeutycznych. Podkreślić należy zwłaszcza przejrzystą formę, w jakiej przedstawiono trudne zagadnienia związane z działaniem leku na ustrój człowieka. Rzecz jasna, rozległość poruszanej tematyki wpływa znacząco na objętość podręcznika. Niekiedy jednak istnieje potrzeba uzyskania wiadomości nie tylko aktualnych i usystematyzowanych, lecz także podanych w formie niezwykle skondensowanej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: