Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Medycyna ratunkowa w pytaniach i odpowiedziach. Markovchick, Pons, Bakes Zobacz większe

Medycyna ratunkowa w pytaniach i odpowiedziach. Markovchick, Pons, Bakes

MEDI:9788364737688

Nowy produkt

Wydawnictwo Medipage
Rok wydania     2016
Autor     Vincent J. Markovchick, Peter T. Pons, Katherine M. Bakes
Redaktor wydania polskiego     Prof. dr hab. n. med. Jerzy Robert Ładny, Dr n. med. Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz
Wydanie     1
Liczba stron     816
ISBN     9788364737688
Oprawa     Miękka

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

144,00 zł brutto

-20%

180,00 zł brutto

Więcej informacji

Książka Medycyna ratunkowa w pytaniach i odpowiedziach wypełnia lukę na polskim rynku wydawniczym i jest reakcją redaktorów polskiego wydania na liczne prośby i postulaty środowiska zarówno lekarzy specjalizujących się w medycynie ratunkowej, jak i studentów medycyny i kierunku ratownictwo medyczne, oczekujących na podręcznik w formie zwartego kompendium.

Formuła pytań i odpowiedzi sprawdziła się w Stanach Zjednoczonych, czego wybitnym dowodem jest kilka wydań podręcznika w USA. Dotyczy to zwłaszcza osób przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego.

Autorzy wydania amerykańskiego nie pominęli żadnego problemu diagnostyczno-leczniczego, z którym może mieć do czynienia lekarz pracujący w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Zespołach Ratownictwa Medycznego, zarówno w odniesieniu do dzieci, jak i osób dorosłych. Szczególnie godnym polecenia wydają się zagadnienia od kilku lat pomijane w polskim piśmiennictwie z zakresu medycyny ratunkowej, takie jak ocena gorączki u dzieci poniżej 3. roku życia, ostre stany zagrożenia życia w okresie niemowlęcym i dziecięcym, kwestie molestowania dzieci, ukąszenia i użądlenia czy przemoc seksualna.

Postęp w zakresie diagnostyki obrazowej, rozpowszechnienie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego jest zjawiskiem niezwykle pożytecznym, ale metody te, jak wskazują autorzy, muszą być wykorzystywane w medycynie ratunkowej w sposób racjonalny, aby były maksymalnie użyteczne.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: