Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Rak pęcherzyka żółciowego Zobacz większe

Rak pęcherzyka żółciowego

PZWL:9788320055788

Nowy produkt

Wydanie: 1, 2018
Redakcja naukowa: Prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk, Dr n. med. Marcin Krawczyk
Wydawca: PZWL Wydawnictwo Lekarskie
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 15.09.2018
Kategorie:
Medycyna »  Chirurgia
Medycyna »  Onkologia
Redakcja: Prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk, Dr n. med. Marcin Krawczyk
Język wydania: polski
EAN: 9788320055788
Liczba stron: 128
Wymiary: 20.5x28.5cm

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

141,75 zł brutto

-25%

189,00 zł brutto

Więcej informacji

Rak pęcherzyka żółciowego
Rak pęcherzyka żółciowego jest najczęstszym pierwotnym nowotworem dróg żółciowych oraz piątym wśród nowotworów złośliwych przewodu pokarmowego. Niestety wciąż duża grupa chorych zgłasza się do leczenia w fazie zaawansowanego nowotworu. Wprawdzie wprowadzenie zabiegów laparoskopowych do leczenia chorych z kamicą pęcherzyka żółciowego wpłynęło na częstsze wykrywanie nowotworu we wczesnej fazie, ale wykrycia zazwyczaj są przypadkowe.

Do niedawna uważano, że jakiekolwiek sposoby leczenia chorych z rakiem pęcherzyka żółciowego (w tym chirurgiczne) nie dają żadnych wyników. To podejście na szczęście przeszło do historii i był to jeden z powodów, dla którego doświadczeni i wybitni specjaliści reprezentujący wiodące ośrodki kliniczne w Polsce zdecydowali się przedstawić współczesne poglądy na problemy raka pęcherzyka żółciowego.

W monografii zaprezentowano aktualną wiedzę z zakresu epidemiologii i etiologii nowotworu, omówiono objawy kliniczne oraz stosowane metody diagnostyki obrazowej. Oddzielne rozdziały poświęcono chirurgicznemu i chemicznemu leczeniu nowotworu oraz terapii wspomagającej. W publikacji znalazły się także zagadnienia dotyczące leczenia paliatywnego i opieki paliatywnej.

Publikacja przygotowana przez doświadczonych i wybitnych specjalistów reprezentujących wiodące ośrodki kliniczne w Polsce.

30 innych produktów w tej samej kategorii: