Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Obniżka! Problemy alergologiczne w dermatologii estetycznej Zobacz większe

Problemy alergologiczne w dermatologii estetycznej

PZWL:9788301232801

Nowy produkt

Druk: Warszawa, 2024
Wydanie/Copyright: wyd. 1, 2024
Autor: Magdalena Czarnecka-Operacz, Dorota Jenerowicz
Wydawca: PZWL Wydawnictwo Lekarskie
Typ oprawy: miękka
Język wydania: polski
ISBN: 9788301232801
EAN: 9788301232801
Liczba stron: 130
Wymiary: 15.0x23.5cm

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

79,20 zł brutto

-20%

99,00 zł brutto

Więcej informacji

Problemy alergologiczne w dermatologii estetycznej
Publikacja Problemy alergologiczne w dermatologii estetycznej została przygotowana przez zespół specjalistów (alergologów, immunologów, radiologów i dermatologów) pod redakcją prof. dr hab. n. med. Magdaleny Czarneckiej-Operacz oraz prof. dr hab. n. med. Doroty Jenerowicz.

Publikacja porusza kwestię tematyki alergologicznej w kontekście dermatologii estetycznej. Medycyna estetyczna – traktowana jako dziedzina funkcjonująca na styku kilku specjalności – wymaga holistycznego podejścia. Zmieniająca się rzeczywistość wymaga od specjalistów szczególnego podejścia psychologicznego do pacjentów decydujących się na przeprowadzenie zabiegów z zakresu inwazyjnej oraz nieinwazyjnej dermatologii korekcyjnej. Z tego względu monografię otwiera rozdział dotyczący właśnie psychologicznych aspektów dotyczących dermatologii korekcyjnej, a jego dopełnieniem jest treść odnosząca się do rosnących w społeczeństwie zaburzeń dysmorficznych, na które należy koniecznie zwrócić szczególną uwagę. Kolejny rozdział dotyczy złożonych reakcji immunologicznych i ich znaczenia w rozwoju powikłań pozabiegowych. Szeroko zostały opisane działania niepożądane substancji medycznych zawartych w preparatach stosowanych w dermatologii estetycznej oraz reakcji na stosowane leki. Kolejnym istotnym zagadnieniem są powikłania po wykonywanych tatuażach oraz zabiegach piercingu, które tak mocno utrwaliły się w dzisiejszym społeczeństwie, stanowiąc pewną odmianę poprawy szeroko-pojętego „wizerunku” oraz „mody”, zwłaszcza wśród młodej populacji, praktycznie już na całym świecie.

Publikacja Problemy alergologiczne w dermatologii estetycznej jest skierowana do lekarzy różnych specjalności medycznych, którzy w swojej praktyce klinicznej  przeprowadzają zabiegi we wspomnianym zakresie inwazyjnej i nieinwazyjnej dermatologii korekcyjnej (powszechnie nazywane zabiegami dermatologii estetycznej), a zatem spotykają się z szerokim panelem rozmaitych powikłań powikłaniami pozabiegowymi wynikającymi z reakcji alergicznych. Mamy nadzieje, że będzie stanowić zbiór cennych informacji zarówno alergologów, dermatologów, jak również specjalistów medycyny rodzinnej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

14 innych produktów w tej samej kategorii: